۴ ایده کلیدی برای طراحی فضای اداری

860 روز پیش
794 نمایش
۴ ایده کلیدی برای طراحی فضای اداری

یک فضای اداری مناسب فراتر از داشتن صندلی های مناسب و تجهیزات کاری برای کارمندان است. طراحی داخلی متناسب با یک محیط اداری می تواند بر خلق و خوی کارمندان و همچنین افزایش بهره وری آنها تاثیر گذار باشد.
یک محیط کاری که فضای آن طراحی مناسبی ندارد، برای کارمندان محیطی خسته کننده بوده و بازدهی کارمندان را پایین می آورد.

طراحی فضای اداری
داشتن فضایی برای اجتماع برای کارمندان در افزایش خلاقیت و بازدهی کاری موثر است.

قبل از انجام هر اقدامی برای طراحی داخلی فضای اداری، بهتر است که ابتدا بودجه خود را مشخص کرده و سپس با توجه به بودجه، طرحی کارآمد برای فضای خود پیاده کنید.
در ادامه ۴ ایده کلیدی برای داشتن طراحی فضای اداری کارآمد را بررسی می کنیم.

طراحی فضای اداری
ترکیب نور مصنوعی و طبیعی و استفاده از متریال های طبیعی مانند چوب در فضای اداری

استفاده موثر از نور طبیعی در فضای اداری

هنگامی که به روشنایی و تامین روشنایی فضای اداری فکر می کنید حتما نور طبیعی را در نظر گرفته و از آن استفاده کنید. اغلب در فضاهای اداری به نور طبیعی اهمیت داده نشده و استفاده از نور طبیعی نادیده گرفته می شود. استفاده از نور طبیعی تاثیر زیادی بر ایجاد محیطی آرامش بخش و سازنده دارد. کمبود نور طبیعی در فضا خلق و خوی منفی در افراد ایجاد کرده و موجب کاهش بازدهی کاری می شود. سعی کنید تا جایی که ممکن است پنجره هایی بزرگ در فضا بکار ببرید. با این حال که نور طبیعی بسیار ایده آل است، اما گاهی برای فضای ما کافی نبوده و لازم است که از نور مصنوعی برای تامین نور فضا کمک گرفت.

طراحی فضای اداری
داشتن پنجره های بزرگ به داشتن فضایی پر نور بسیار کمک می کند.

رنگ های روشن

رنگ هایی که در طراحی داخلی فضای اداری شما مورد استفاده قرار می گیرد می تواند در استخدام و کارایی افراد درست موثر باشد. برای مثال رنگ هایی مانند قرمز و نارنجی در ایجاد فضایی پویا و فعال بسیار موثر است و برای شغل هایی که به کار گروهی و روحیه تیمی احتیاج دارد بسیار مناسب است. یکی دیگر از جنبه هایی که در انتخاب رنگ مناسب باید به آن توجه کرد این موضوع است که رنگ کلی فضای داخلی باید با نام تجاری و نوع فعالیت شرکت مطابقت داشته و بین آنها نوعی ارتباط و هماهنگی وجود داشته و باهم در تناقض نباشند.

طراحی فضای اداری
استفاده از رنگ های روشن حس آرامش بیشتری در فضا ایجاد می کند.

وجود فضای کافی و آزاد

داشتن فضای باز و آزاد در محیط کار به اندازه وجود نور پر اهمیت می باشد. شاید به دلیل کوچک بودن فضای کاری امکان داشتن فضای باز و آزاد زیادی نداشته باشید. در این شرایط سعی کنید چیدمان فضا را به گونه ای انجام دهید که فضای کافی بین صندلی ها و میزها وجود داشته تا حس خفگی به کارمندان منتقل نشود.

طراحی فضای اداری
سعی کنید تا جایی امکان دارد میز و صندلی ها را با رعایت فاصله مناسب از هم بچینید.

با گیاهان به فضای اداری نشاط و تازگی ببخشید

در طراحی فضای کار خود بسیار دقت کنید زیرا این فضا جزئی از کار بوده و به طور مستقیم روی نیروی کار اثر می گذارد. وجود فضای سبز در محیط اداری حس پویایی و نشاط را در فضا بوجود می آورد و به افزایش خلاقیت و بهبود عملکرد کارمندان کمک می کند.

طراحی فضای اداری
استفاده از گیاه و گلدان فضای شما را با طراوت و با نشاط می کند.
طراحی فضای سبز
گیاهان به فضا پویایی و نشاط بخشیده و موجب افزایش خلاقیت کارمندان می شوند.
طراحی فضای اداریطراحی فضای اداریطراحی فضای اداری01054طراحی فضای اداریطراحی فضای سبز0105701053طراحی فضای اداریطراحی فضای اداری
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد