۵ ترفند طراحی داخلی که فضای شما را بزرگ نشان می دهد!

960 روز پیش
1,007 نمایش
۵ ترفند طراحی داخلی که فضای شما را بزرگ نشان می دهد!

در سال های اخیر خانه هایی با مساحت کوچک، بسیار مورد استقبال بوده است. دلایل مختلفی مانند مشکلات اقتصادی و هزینه های بالای مسکن، کاهش استرس، ایجاد صمیمیت بیشتر و زحمت کمتر برای نگهداری خانه و همچنین گرایش بیشتر به سادگی باعث شده است که مردم از خانه هایی با مساحت کوچکتر استقبال کنند. اما می توان به راحتی و با چند ترفند طراحی داخلی می توانیم کاری کنیم که فضاهای کوچکمان بزرگ تر دیده شود.

همانطور که پیش تر گفته شد در ادامه چند ترفند طراحی داخلی را بررسی می کنیم که باعث افزایش زیبایی بصری و وسیع تر دیده شدن فضا های کوچک می شود. برای بزرگ تر دیده شدن فضا لازم نیست جادوگر باشید فقط کافیست چند نکته و راهنما در رابطه با فضا های کوچک بدانید و رعایت کنید تا تفاوت ایجاد شده در فضایتان را مشاهده کنید.

لوازم تزئینی شفاف و شیشه ای

انواعی از مواد شیمیایی وجود دارد که در برابر عوامل مختلف بسیار مقاوم بوده ولی از شیشه شفاف تر، صیقلی تر و براق تر می باشد. استفاده از این نوع مواد شیمیایی (که نوعی پلیمر محسوب می شوند) به عنوان تزئینات در دکوراسیون بسیار جذاب می باشد و به دلیل ایجاد خطای دید و برای فضاهایی با مساحت کوچک بسیار مناسب می باشد. این یک ترفند طراحی است که به بزرگ تر دیده شدن فضا کمک می کند.

استفاده از میز های شفاف برای اینکه مانع دید نشود

اگر لوازمی مانند مبلمان و میز را از این جنس انتخاب کنیم باعث می شود تا حد زیادی موانع بصری در فضا شما کمتر شود و در نتیجه فضا بزرگ تر دیده شود.

استفاده از مبلمان شیشه ای ترفندی برای بزرگ تر دیده شدن فضا
به کار گیری مبلمان شفاف در دکوراسیون داخلی
مبلمان کمتر

قطعا مبلمان محیط زیادی از فضای موجود را اشغال می کند. مبلمان مناسب در بزرگ تر دیده شدن فضا و همچنین استفاده حداکثر از فضا بسیار کمک می کند. در نتیجه سعی کنید مبلمان هایی کمتر و همچنین با ابعادی متناسب با ابعاد فضایتان به کار ببرید. یکی از نکات مهمی که در انتخاب مبلمان باید به آن توجه کنید این است که سعی کنید مبلمانی با ارتفاع کمتر انتخاب کنید. مبلمانی که ارتفاع کمتری دارند چشم را در سطح پایین تری نگه می دارند در نتیجه باعث ایجاد خطای دید و بلند تر دیده شدن سقف می شود. ترفند طراحی داخلی که وجود دارد انتخاب مبلمان هایی با پایه های ظریف تر و پارچه هایی با طرح رنگی است که به بزرگ تر دیده شدن فضا کمک می کند.

استفاده حداقل از مبلمان
مبلمان کمتر در دکوراسیون باعث بزرگ تر دیده شدن فضا می شود
پنجره

در فضاهایی با مساحت کوچک پنجره یکی از گزینه های بسیار مهم فضا و یک ترفند طراحی داخلی می باشد. وجود پنجره به روشن تر شدن و در نتیجه بزرگ تر به نظر رسیدن فضا کمک می کند. اگر فضای شما دارای پنجره است سعی کنید چیدمان و دکوراسیون را طوری انجام دهید که پنجره به نقطه کانونی فضایتان تبدیل شود.

وجود پنجره به دلیل روشن کردن فضا بسیار مهم می باشد.

یکی از ترفندهایی که به مرتفع نشان دادن سقف کمک می کند نوع نصب پرده می باشد. سعی کنید که از فاصله انداختن بین پرده و سقف پرهیز کنید و پرده را بدون فاصله با سقف نصب کنید. اگر بین سقف و پرده شما فاصله ای نباشد ارتفاع فضای شما بزرگ تر به نظر می رسد. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که پرده خود را به گونه ای انتخاب کنید که روشنایی پنجره شما را کور نکند.

توجه به پنجره ها در دکوراسیون داخلی
تبدبل پنجره به نقطه کانونی دکوراسیون
شلف

استفاده از شلف و قفسه های باز یک راه ساده و اقتصادی برای حداکثر بهره وری از فضا می باشد. این نوع قفسه ها فضایی برای ذخیره سازی لوازم بوده و در تمامی بخش های فضا از جمله قسمت های پرت فضا، گوشه ها و کنج ها نصب می شود. بزرگترین حسن شلف این است که دید را محدود نمی کند و در نتیجه باعث کوچکتر به نظر رسیدن محیط نمی شود.

استفاده از شلف بهترین گزینه برای ذخیره سازی در فضا های کوچک
نور بیشتری به فضا اضافه کنید

برای آنکه نور پردازی شما زیبایی بصری نیز داشته باشد سعی کنید از چراغ ها و لوستر هایی کوچک که به شکل آویز هستند استفاده کنید.

سعی کنید نوری زیادی در فضای خود داشته باشید و فضایتان کاملا روشن باشد. اگر نور طبیعی نمی تواند روشنایی فضای شما را تامین کند به کمک نورهای مصنوعی روشنایی مناسب برای فضای خود فراهم کنید.

تاثیر نور پردازی در دکوراسیون داخلی
ترکیب نور طبیعی و نور مصنوعی در فضای خانه
نور پردازی مناسب در دکوراسیون داخلی
آینه ها

آینه یک گزینه عالی و ارزان می باشد که زیبایی بصری فضای شما را به شکل قابل توجهی تغییر می دهد. اگر آینه ابعاد مناسبی داشته باشد و در جای مناسب قرار بگیرد به روشن تر شدن فضا بسیار کمک می کند و می تواند مانند یک پنجره عمل کند. آینه دو فاکتور بسیار مهم برای فضای شما به ارمغان می آورد. این دو فاکتور یکی عمق بخشیدن به فضا و دیگری روشن تر کردن فضا می باشد که هر دو به بزرگ تر دیده شدن فضا کمک می کنند.

استفاده از آینه یکی از آسان ترین ترفند های طراحی برای بزرگ تر نشان دادن فضا می باشد.
photo_2019-02-17_18-42-20 (2)08540838083908400841084208430844084508460847084808490850085108520853
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد