۵ توصیه برای کاهش مصرف انرژی در فصل گرما

1164 روز پیش
730 نمایش
۵ توصیه برای کاهش مصرف انرژی در فصل گرما

با آمدن فصل های گرم سال به دلیل استفاده از سیستم های خنک کننده و تهویه هوا، مصرف برق افزایش می یابد به همین دلیل برای خیلی از ما تابستان یادآور افزایش مبلغ قبوض است. عوامل زیادی وجود دارد که می تواند به کاهش مصرف انرژی کمک کند. در ادامه تعدادی از این عوامل را بررسی می کنیم و به کمک آنها اطمینان حاصل کرده که انرژی خانه شما به هدر نرفته و با خیال راحت به استقبال ماه های گرم سال بروید.

کاهش مصرف انرژی
۵ توصیه برای کاهش مصرف انرژی در فصل گرما

بهینه سازی سیستم تهویه

اولین قدم برای اطمینان از کارایی سیستم خنک کننده ساختمان، تهویه مناسب فضا می باشد. در فصل تابستان توجه به چگونگی تهویه ساختمان بسیار مهم است. اگر از دستگاه های تهویه استفاده می کنید دو مساله را هرگز فراموش نکنید. اول دستگاه تهویه هوا را در فواصل زمانی مشخصی بررسی کنید و دوم اینکه فیلتر هوای دستگاه را مرتب تعویض کنید.

در بررسی های مربوط به دستگاه تهویه هوا حتما اتصالات و ولتاژ دستگاه نیز بررسی شده و در صورت نیاز داخل دستگاه تمیز شود. تهویه مناسب هوای داخل ساختمان به خنک ماندن هوا و همچنین کاهش مصرف انرژی بسیار کمک می کند.

کاهش مصرف انرژی
بازدید مرتب از دستگاه تهویه هوا و تعویض به موقع فیلتر آن به کاهش مصرف انرژی بسیار کمک می کند.

تاثیر نوع لامپ بر افزایش گرما

آیا می دانستید که تنها ۱۵-۱۰ درصد برق مصرفی در لامپ های رشته ای به نور تبدیل شده و بقیه آن به گرما تبدیل می شود؟ استفاده از لامپ ها و سیستم روشنایی که بازده ای بیشتری دارند و گرمای کمتری تولید می کنند، منجر به کاهش مصرف انرژی می شود . لامپ های LED جایگزین مناسبی برای لامپ های رشته ای بوده و این لامپ ها هم انرژی الکتریکی کمتری مصرف میکنند و هم درصد بازده ای انرژی بیشتری دارند.

کاهش مصرف انرژی
لامپ های کم مصرف هم انرژی گرمایی کمتری تولید می کنند و هم انرژی کمتری مصرف می کند.

عایق ها مهم هستند

اجازه ندهید در فصل تابستان هوای خنک داخل خانه از پنجره ها خارج شود. پنجره ها، درب ها و دیگر قسمت های خانه که قابلیت باز شدن دارند، هوای خنک را به راحتی به خارج از ساختمان می برند، دیوار ها و اتاق های زیر شیروانی نیز به دلیل اینکه عایق کافی ندارند، هوای داخل را به بیرون منتقل می کنند. یکی از راه هایی که برای جلوگیری از اتلاف انرژی و هوای داخل انجام می شود، عایق سقف و دیوارهاست. استفاده از پنجره های عایق نیز به جلوگیری از اتلاف انرژی بسیار کمک می کند.

کاهش مصرف انرژی
هوای خنک داخل از دیوارها و بازشوها به خارج و هوای گرم بیرون به داخل منتقل می شود.

به برچسب انرژی اهمیت دهید

هنگام خرید سیستم های تهویه و خنک کننده حتما به برچسب انرژی آن توجه کرده و و سیستم هایی با برچسب انرژی بالاتر خریداری کنید. لوازم دارای برچسب انرژی مناسب ۸ الی ۱۵ درصد مصرف انرژی کمتری نسبت به سایر لوازم الکتریکی مشابه دارند.

کاهش مصرف انرژی
برچسب انرژی به خرید کالاهای الکتریکی پربازده کمک می کند.

به پنجره ها توجه کنید!

یکی از ساده ترین راه های حفظ دمای داخلی و جلوگیری از اتلاف انرژی کنترل مناسب پنجره هاست.
پنجره ها یکی از عناصر تاثیرگذار در کاهش مصرف انرژی می باشد. علاوه بر اینکه عایق بودن پنجره ها در مصرف انرژی تاثیر گذارند، پوشش مناسب پنجره ها نیز در مصرف انرژی بسیار تاثیر گذار است. استفاده از پرده های مناسب در فصل تابستان و جلوگیری از ورود نور خورشید به خنک ماندن فضای داخلی کمک کرده و در نتیجه به کاهش مصرف انرژی منجر می شود.

کاهش مصرف انرژی
نور خورشید گرمای زیای داشته و اگر مستقیم به جایی تابیده شود دمای آن را بالا می برد. پرده ها تا حد زیادی از گرمای حاصل از تابش نور خورشید جلوگیری می کنند.
کاهش مصرف انرژیکاهش مصرف انرژیکاهش مصرف انرژی01036کاهش مصرف انرژیکاهش مصرف انرژیکاهش مصرف انرژی01039
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد