10 ترفند هوشمندانه و کاربردی برای دکوراسیون داخلی سریع منزل شما

1048 روز پیش
3,159 نمایش
10 ترفند هوشمندانه و کاربردی برای دکوراسیون داخلی سریع منزل شما

۱۰ ترفند هوشمندانه و کاربردی برای دکوراسیون داخلی سریع منزل شما

۱۰ ترفند هوشمندانه و کاربردی برای دکوراسیون داخلی سریع منزل شما، به شما کمک می کند تا برای دکوراسیون داخلی منزل خودتان، خودتان دست به کار شوید. ممکن است تازه نقل مکان کرده باشید یا دنبال راهی سریع برای آن باشید ولی بدانید در هر خانه ای برخی از ترفند های طراحی دکوراسیون داخلی توسط طراحان به کار رفته که اگر شما آن ها را بدانید می توانید به راحتی با تلاش و حداقل هزینه در وقت و هزینه خود صرفه جویی کرده و سریع تر به نتیجه برسید.

گاهی اوقات کوچکترین جزئیات در دکوراسیون داخلی بیشترین تاثیر را دارند. می تواند یک آینه، تابلو نقاشی، لامپ یا حتی یک گیاه باشد. ممکن است شما بخواهید به دیوارهای خانه خود لطافت ببخشید و یا به اتاق خودتان روشنایی بیشتر یا مقداری گرما و حس به فضا اضافه کنید پس نگاهی به این راهنمایی های هوشمندانه برای دکوراسیون داخلی بیندازید و ببینید که چگونه می توانند به شما الهام بخشند!

 

۱. برای اتاق های کوچک تر از رنگ های روشن تر استفاده کنید ،چون کمک می کند فضای اتاق شما بزرگ تر به نظر برسد.

فضای نشیمن در عکس بهترین نمونه دکوراسیون داخلی برای به حداکثر رساندن فضای زندگی در اتاق های کوچک است. این اتاق در ابتدا ممکن است تنگ به نظر برسد ولی با استفاده از پنجره های بزرگ، دیوارهای روشن و استفاده از آینه ها که نور های طبیعی را منعکس می کند و یک توهم نوری را به وجود می آورند باعث شده فضا بزرگ تر به نظر برسد. برعکس، رنگ تیره باعث می شود فضا کوچکتر به نظر برسد. حتی با فراوانی نور طبیعی و استفاده از آینه ها، این اتاق با یک رنگ تیره کوچکتر به نظر می رسید.

 

دکوراسیون داخلی

استفاده از رنگ روشن در فضاهای کوچک

۲. از آینه های دکوری برای دکوراتیو کردن فضا و بزرگتر و پر نور نشان دادن فضای زندگی استفاده کنید.

همانطور که در تصویر می بینید آینه ها باعث شدند فضا بزرگتر به نظر برسد. برای دکوراسیون داخلی اتاق های بزرگتر یا هر اتاقی که مقدار محدودی نور طبیعی می گیرد، آینه ها باید مستقیم رو به روی پنجره ها باشند تا نور اضافی وارد فضا کنند. آینه های دکوراتیو می توانند به جای تابلو یا قاب برای دیوار های خالی استفاده شوند. آینه ی بزرگ یا کوچک فرقی ندارد، در هر صورت موجب پر نور تر شدن و بزرگ تر شدن فضا می شوند.

 

دکوراسیون داخلی-آینه

استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی

۳. مخلوط کنید !

بافت ها با طرح ها ، وسایل جدید و قدیمی و گران و ارزان را باهم مخلوط کنید. هیچ اشکالی ندارد که در فضاهای خانوادگی در کنار فضای مجلل از مبلمان مدرن استفاده کنید. همه ی طراحان دکوراسیون داخلی خوب و حرفه ای می گویند که مهمترین مورد در دکور کردن منزل استفاده از سبک و استایل و شخصیت خودتان است.

هیچ مشکلی ندارد که میز آنتیک قدیمی که داستانی درباره پدربزرگ شما و گذشته شما می گوید و مبلمان مدرن ساده ای که شما آن را دوست دارید و داستانی درباره حال و امروز شما می گوید در کنار هم قرار بگیرند. همین حرف را برای آثار هنری هم می توان زد. شما می توانید تابلویی که اثر سالوادور دالی است را با با یک اثر از مونه در یک اتاق و در کنار هم قرار دهید. همراه با مبلمان ،فرش ،کوسن ،طرح ها و بافت هایی که گرما به فضای زندگی شما می دهد.

 

دکوراسیون داخلی

تلفیق مبلمان و وسایل از سبک های مختلف

۴. در چیزی راحت استراحت کنید و از کاور مبل های راحتی استفاده کنید.

پوشش یا کاور این مبل های راحتی ممکن است پیچ بخورد و خوب به نظر نرسد ولی آن ها فوق العاده اند ،آن ها می توانند مبلمان شما را با توجه به تغییر فصل ها تغییر دهند. این کاور ها به راحتی حذف می شوند و به شما این امکان را می دهند که به راحتی از مهمانی ها و جشن های خود لذت ببرید و نگران کثیف کاری بچه ها نباشید!در تصویر از یک کاور سفید برای مبل راحتی استفاده شده است که به فضا در عین سادگی و راحتی پیچیدگی می دهد.

 

دکوراسیون داخلی

استفاده از کاور برای مبلمان

۵. از سبد های حصیری استفاده کنید.

این سبد های حصیری، زیباترین و اقتصادی ترین راه برای اضافه کردن یک انبار به هر فضایی هستند. این سبد ها می توانند برای ذخیره کردن کتاب ها ،مجله ها ،اسباب بازی ها و حوله و پتو در اتاق ها استفاده شوند.حتی می توانید از سبد کوچکی در آشپزخانه و روی میز برای میوه ها استفاده کنید.

 

دکوراسیون داخلی

استفاده از سبد برای نظم دادن به فضا

۶. برای دکور کردن از هر آن چه که دارید استفاده کنید.

همه ی ما قطعا وسایل و یا دارایی هایی داریم که در جعبه ها و انبار از آن ها نگهداری می کنیم و آن ها را نمی بینیم، بهتر است که بریم به انبار و به جعبه ها سر بزنیم و ببینیم که چه چیزهایی داریم.

سینی های چوبی، اکریلیک، فلز یا نقره می توانند در بالای قفسه ها ، چرخ دستی های چای ، میز کنار تخت و میزهای قهوه برای بافت و زیبایی قرار بگیرند. شمع ها و کتاب ها را روی آن ها قرار دهید. می توان از آثار هنری برای دیوار های پشت آن ها استفاده کرد. در آخر خودتان از نتیجه شگفت زده خواهید شد.

دکوراسیون داخلی

استفاده از ظروف قدیمی به عنوان آثار هنری

۷. به آشپزخانه خود قفسه نگهدارنده ظروف اضافه کنید.

آشپزخانه باید گرم و دعوت کننده باشد، ما بیشتر وقت خود را در آشپزخانه و صرف آماده کردن وعده های غذایی می کنیم. یک قفسه پلاستیکی ظریف در آشپزخانه بسیار مفید است و حس جریان داشتن زندگی و مداوم استفاده شدن را می دهند.

اما باید توجه داشت که این قفسه ها در ابعاد و اندازه های گوناگون هستند و باید در انتخاب آن ها به مقیاس فضا و اندازه ی فضای خالی در آشپزخانه توجه کرد. این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که انبار کردن بیش از حد موجب شلوغی و ناراحتی می شود.

دکوراسیون داخلی

استفاده از شلف در آشپزخانه

۸. سبز باشید !

به فضای زندگی خود و هر فضایی چه کوچک و چه بزرگ گل و گیاه اضافه کنید. گیاهان ارزان ترین راه برای اضافه کردن رنگ و بافت و حس به فضا هستند. آن ها فقط زیبا نیستند آن ها هوای خانه را تمیز، رطوبت را متعادل و گاز های مضر در هوا را از بین می برند. هیچ خانه ای نباید بدون گل و گیاه و فضای سبز باشد.

دکوراسیون داخلی

استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون

۹. کتابخانه ی خود را رنگ و یا کاغذ دیواری کنید.

این اتاق به صورت یک پاپ آرت درآمده که به فضا روشنایی و انرژی می بخشد. شگفت انگیز است که چگونه بعضی چیزهای بسیار ساده می توانند انقدر فضای شما را تغییر دهند و انرژی منتقل کنند. در عکس یک کتابخانه بسیار ساده با رنگ آبی می بینید که چگونه فضا را تغییر داده و به فضا حس و انرژی می دهد.

شاید ساده ترین و کم هزینه ترین راه برای اینکه فضای زندگی از سادگی و کسالت بار بودن خارج شود استفاده از این راه است. کتابخانه یک فضای ایده ال برای این کار است زیرا شما نیازی به رنگ کردن یک فضای بزرگ برای این کار ندارید. از دیگر مکان های سرگرم کننده برای این کار می توان به راهرو ها ،شومینه و سقف اشاره کرد.

 

دکوراسیون داخلی

استفاده از رنگ های پر انرژی در کتابخانه

۱۰. برای نرم کردن کف های چوبی و پارکت ها از فرش استفاده کنید.

فرش ها گرما، بافت و هویت به فضای زندگی شما می دهند. کف های چوبی زیبا و سخت هستند و نگهداری از آن ها آسان است اما راحتی را که کفپوش ها ارائه می دهند را به خصوص در ماه های سرد سال ندارند. از چندین بافت و طرح در کنار هم استفاده کنید یا از چندین فرش با یک طرح یا چند طرح ولی در یک رنگ استفاده کنید و کاراکتر و سلیقه خودتان را برای هویت سازی به فضا بدهید.

امکانات و توانایی ها بی پایان هستند. شما می توانید برای تغییر فصول، فضای خانه ی خود را با فرش های مختلف با تن های رنگی همان فصل تغییر دهید و در ماه های گرم از رنگ ها و تن های روشن تر و در ماه های سرد از رنگ ها و تن های گرم تر استفاده کنید. فرش های بسیاری از جنس پنبه وجود دارد که قابل شستشو هستند و برای خانه و خانواده هایی که کودک دارند بسیار مناسب است. واقعا هیچ دلیلی ندارد و قابل توجیه نیست که بگوییم خانه ای که کودک دارد نمی تواند شیک باشد!

دکوراسیون داخلی

استفاده از فرش و قالیچه برای فضاهایی که پارکت یا سرامیک می باشند.

2345678910tyff
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد