نورپردازی در معماری ، اهمیت و لزوم نورپردازی اصولی در ساختمان
معماری

نورپردازی در معماری ، اهمیت و لزوم نورپردازی اصولی در ساختمان

نورپردازی در معماری از اهمیت فراوانی برخوردار است. روشنایی تاثیر زیاد بر حس فضا، انرژی و کارایی افراد و همچنین بهتر و زیبا تر دیده شدن محیط و اجزاء محیط دارد.

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی
دکوراسیون داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی را می دانید؟ رنگ مورد علاقه شما چیست؟ دوست دارید خانه یا محل کار شما چه رنگی باشد؟ در این مطلب قصد داریم رنگ را بهتر بشناسیم تا اهمیت رنگ در معماری را بهتر درک کنیم.

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها
معماری

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها

نور در معماری سنتی همیشه بخشی جدایی ناپذیر از سازه بوده است. علاوه بر نقشی که نور در معماری برای تامین روشنایی فضا داشته به عنوان جزئی از تزئینات معماری به خصوص، معماری سنتی نیز محسوب می شده است.

اتاق خواب هایی آرامش بخش و روشن 

اتاق شما باید بازتابی از شخصیت و علابق شما باشد. مهمتر از همه یک اتاق خواب باید جایی باشد که در آن بتوانید راحت استراحت کنید. برخی ترجیح می دهند دیوارهایی به رنگ های قوی و گیاهان بزرگ در اتاقشان داشته باشند اما برخی نیز به سادگی بیشتر تمایل دارند که این افراد رنگ های روشن و آرامش بخش را بیشتر ترجیح می دهند.
439 روز پیش
17,979 نمایش
اتاق خواب هایی آرامش بخش و روشن 

اتاق خواب هایی آرامش بخش و روشن 

اتاق شما باید بازتابی از شخصیت و علایق شما باشد. مهمتر از همه یک اتاق خواب باید جایی باشد که در آن بتوانید راحت استراحت کنید. برخی ترجیح می دهند دیوارهایی به رنگ های قوی و گیاهان بزرگ در اتاقشان داشته باشند اما برخی نیز به سادگی بیشتر تمایل دارند که این افراد رنگ های روشن و آرامش بخش را بیشتر ترجیح می دهند. مبلمان و لوازم جانبی اتاق و چینش آنها در شکل گیری شخصیت اتاق تاثیر زیادی دارد. در ادامه به چند نکته در رابطه با اتاق هایی با تم رنگی روشن یا سفید می پردازیم.

توجه به نورپردازی

هنگامی که شما از یک رنگ سفید استفاده می کنید باید در عناصر دیگر اتاقتان خلاقیت داشته باشید. برای مثال نورپردازی یکی از عناصری است که در اتاق های ساده و روشن بسیار می تواند موثر باشد.

ایجاد تعادل در رنگ های گرم و سرد

اگر اتاق شما ترکیبی از چند رنگ خنثی می باشد و احساس سردی در فضا بوجود می آورد بهتر است که از رنگ قهوه ای در فضا استفاده کنید تا کمی گرما به فضایتان ببخشید.

ایجاد کنتراست رنگی بالا

یکی از راه های ایجاد کنتراست رنگی در فضای روشن به کارگیری جزئیات مشکی در فضا می باشد. برای مثال میتوانید برای تختتان از چهارچوب مشکی استفاده کنید.

افزودن رنگ به اتاق به کمک گیاهان

استفاده از گیاهان در اتاق هایی که در آن تناژ رنگی روشن به کار رفته است می تواند کمی رنگ سبز به فضا اضافه کرده و محیط را از یکنواختی دربیاورد.

بزرگتر نشان دادن فضا

استفاده از پالت رنگ های روشن و سفید یک تاکتیک بسیار عالی برای فضاهای کوچک می باشد. فضای روشن و دیوارهای سفید فضا را بزرگتر نشان می دهد. همچنین میزان روشنایی در بزرگتر به نظر آمدن فضا نیز بسیار کمک می کند.

ترکیب مشکی، خاکستری و سفید

رنگ هایی مانند خاکستری و مشکی در کنار رنگ سفید جلوه ی بسیار زیبایی به اتاق می دهد، مخصوصا استفاده از آینه و لوازم جانبی و تزئینی با این رنگ ها در کنار دیوارهای سفید رنگ، جلوه ی بسیار زیبایی به فضا میبخشد.

به کارگیری مصالح بافت دار

هنگام به کارگیری از رنگ سفید، استفاده از مصالحی که بافت برجسته دارند مانند آجر رنگ شده بسیار زیباتر خواهد بود و فضا را از یکنواختی که گاهی اوقات آزاردهنده می شود خارج می کند.

استفاده از چوب در فضاهایی با رنگ روشن

ترکیب رنگ سفید و چوب یک ترکیب فوق العاده برای اتاق می باشد. استفاده از مصالح چوبی در فضایی با رنگ سفید و روشن علاوه بر ایجاد حس گرمی، صمیمیت و آرامش در فضا، محیطی مدرن نیز ایجاد می کند.

 

03150316031703180319032003210322Untitled-1
افزودن دیدگاه جدید

نویسنده

sahar sobhani
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد