پنج ایده برای تبدیل اتاق خواب کودک به محیطی دوست داشتنی

921 روز پیش
715 نمایش
پنج ایده برای تبدیل اتاق خواب کودک به محیطی دوست داشتنی

آیا به دنبال ایده هایی برای اتاق خواب کودک می باشید؟ دکوراسیون اتاق کودک می تواند چالشی برای شما و خانه شما باشد. همه ما می خواهیم که کودکانمان اتاقی روشن و بی نظیر برای بازی و انجام تکالیفشان داشته باشند، اما همیشه به دلیل محدودیت های فضایی، کودکانمان در اتاق هایی کوچک و بی روح گیر افتاده اند. اجازه ندهید مسائل و مشکلات مربوط به محدودیت های فضایی مانع شود تا کودک شما اتاق خوابی روشن و دوست داشتنی داشته باشد. نگران نباشید، شما می توانید با کمی خلاقیت و دانستن ایده ها و نکاتی در رابطه با دکوراسیون اتاق خواب کودک به سریع ترین و ارزان ترین شکل ممکن اتاقی سرگرم کننده، سازماندهی شده و جذاب برای کودکان خود بوجود آورید.

اتاق خواب کودک
استفاده ار المان ها و طرح های جذاب برای اتاق خواب کودک

قبل از اینکه به دنبال ایده هایی برای دخترانه یا پسرانه کردن اتاق خواب کودک باشید، به عناصر مهم تری توجه کنید. تخت و فضایی برای سازماندهی لوازم، دو عنصر اصلی در اتاق خواب کودک بوده و نقاط عطفی برای طراحی، تزئینات و چیدمان می باشند. شما باید به این نکته توجه داشته باشید که اتاق خواب کودک به گونه ای باشد که هم برای استراحت و هم برای شکوفایی خلاقیت مناسب باشد.

اتاق خواب کودک
استفاده از تخت خواب مناسب سن کودک
نوآوری و خلاقیت در اتاق خواب کودک برای ایجاد فضایی جذاب

رنگ ها را به شکلی متعادل به کار ببرید

در اتاق هایی با مساحت کوچک اگر در انتخاب رنگ دقت نشود و از رنگ ها به شکل افراطی استفاده شود، احساس ناخوشایندی به وجود می آورد. سعی شود که در فضاهایی با مساحت کم، از رنگ های روشن به عنوان رنگ اصلی استفاده شود. اما انتخاب پالتی از رنگ های روشن به عنوان رنگ اصلی به این معنا نیست که نمی توانیم از رنگ ها و طرح های دیگر استفاده کنیم بلکه باید به شکلی هدفمند و به صورت متوازن از الگوهای رنگی در دکوراسیون اتاق خواب کودک استفاده شود. پنجره ها، لوازم تزئینی، پرده و رو تختی از جمله لوازمی هستند که می توان به کمک آن ها رنگ و الگوی رنگی به اتاق اضافه کرد.

سعی کنید برای سازماندهی اسباب بازی ها از شلف استفاده کنید تا هم دسترسی به آن ها آسان تر شود و هم طرح و شکل و رنگ اسباب بازی ها به فضا روح ببخشد.

اتاق خواب کودک
استفاده متعادل از رنگ ها و انتخاب پالت رنگی مناسب

تخت خواب

همانطور که پیش تر گفته شد، تخت یکی از عناصر اصلی در طراحی داخلی اتاق خواب کودک می باشد. در انتخاب تخت اتاق خواب کودک بسیار دقت کنید و تخت خوابی مخصوص کودک انتخاب کنید. تخت های کودکان کوچک تر از تخت های معمولی می باشند و در نتیجه فضای کمتری اشغال کرده و اتاق بزرگ تر دیده می شود. استفاده از مبلمان مخصوص کودکان برای اتاقشان یک راه آسان برای افزایش فضا می باشد زیرا مبلمان مخصوص به کودک ظریف تر، باریک تر و کوتاه تر از مبلمان های معمولی بوده و علاوه بر این، کودک بسیار راحت تر از امکانات اتاقش استفاده می کند.

استفاده از تخت و مبلمان مخصوص کودک
استفاده از تخت خواب مخصوص کودک سبب می شود فضای کمتری اشغال شود.

افزودن طرح و رنگ به فضا

اگر چه بهتر است فضاهای کوچک ساده باقی بمانند اما وجود کمی رنگ و طرح به اتاق خواب کودک، پویایی و نشاط می بخشد. یکی از راه های افزودن رنگ و طرح های رنگی به اتاق خواب کودک استفاده از کاغذ دیواری و یا طرح های رنگی روی یک دیوار می باشد. دیوار اطراف تخت یکی از بهترین فضاها برای ایجاد طرح های جذاب و پویا می باشد.

شکل کلی اتاق را ارزیابی کنید

شکل کلی اتاق خواب کودک تاثیر زیادی بر طراحی و تزئینات اتاق می گذارد. شکل ظاهری اتاق همچنین بر انتخاب مبلمان مناسب، چیدمان فضا، قفسه بندی و سازماندهی فضا تاثیر گذار خواهد بود. برای مثال فرورفتگی ها یا فضاهای پرتی که قابلیت استفاده ندارند، بهترین مکان برای ساخت قفسه می باشد. اگر اتاق مربع یا مستطیل ساده بود بهترین فضا برای قفسه و شلف اطراف تخت است.

ارزیابی شکل کلی اتاق کمک می کند تا از فضاهای پرت به شکلی مفید استفاده شود.
اتاق خواب کودک
طراحی فضا بر اساس شکل ظاهری اتاق

مبلمان چند منظوره

استفاده از مبلمان چند منظوره مثل کاناپه های تخت شو، میزهای تاشو، کمد های چند کاربری و … امکان استفاده بیشتر از فضا را فراهم می کند. مبلمان چند منظوره برای فضاهایی که مساحت کوچکی دارند بسیار مناسب و کارآمد می باشد.

اتاق خواب کودک
استفاده از مبلمان چند منظوره و چند کاربری امکان بهره وری بیشتر از فضا را فراهم می کند.
09200921اتاق خواب کودکاتاق خواب کودکاتاق خواب کودکاتاق خواب کودک09350936اتاق خواب کودکاتاق خواب کودکاتاق خواب کودکاتاق خواب کودکاتاق خواب کودک
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد