۸ ایده برای دکوراسیون اتاق خواب های کوچک

1395 روز پیش
68,997 نمایش
۸ ایده برای دکوراسیون اتاق خواب های کوچک

۸ ایده برای دکوراسیون اتاق خواب های کوچک

ایده های مربوط به دکوراسیون اتاق خواب های کوچک شامل ایده های طراحی و ایده هایی برای ذخیره سازی فضا می باشد. این موضوع را هیچگاه فراموش نکنید که کوچک بودن فضا مانعی برای محدود شدن خلاقیت نیست. نقاطی در فضای شما هستند که می توانند فضای شما را دگرگون و جذاب کنند. یاد بگیرید که از نقاط ناخوشایند فضای خود مانند گوشه ها و پنجره ها حداکثر استفاده را کرده و کارهای جالبی را انجام دهید. ایده های عالی و خلاقانه دکوراسیون اتاق خواب می تواند اتاق خواب کوچکی را از اتاق خواب های بزرگ جذاب تر و کاربردی تر کند.

۱. رنگ های روشن را روشن نگه دارید.

رنگ سفید یک انتخاب همه جانبه و کاربردی برای دکوراسیون اتاق خواب های کوچک است. رنگ سفید فضا را از شلوغی بیش از حد دور نگه می دارد. اگر دیوار بزرگ یا پنجره در اتاق خوابتان ندارید با استفاده از رنگ های روشن و سبک  می توانید این مشکل را حل کنید.

رنگ های روشن به خصوص رنگ سفید احساس سردی، خالی بودن و بی هویتی را در فضا بوجود می آورد. برای حل این مشکل دیوار ها را بافت دار کنید. اضافه کردن تابلو، تزئیتات دیواری، چراغ و نور مناسب روی دیوارها می تواند به ایجاد بافت بر روی دیوارهای کمک کند.

۲. تخت خواب خود را در گوشه قرار دهید.

در بیشتر سبک های دکوراسیون اتاق خواب تخت را در وسط دیوار قرار می دهند. اما در فضا های کوچک این سبک و مدل از جایگیری تخت ها فضای بی استفاده ی زیادی ایجاد کرده و برای فضا های کوچک مناسب نمی باشد. برای استفاده از حداکثر فضای کف اتاقتان بهتر است که تخت خواب خود را در گوشه یا کنار یک دیوار قرار دهید.  این کار فضای مفید بیشتری را برای اتاق شما حفظ می کند، همچنین فضای خواب شما را در اتاق تفکیک می کند که این کار باعث ایجاد حس راحتی بیشتر می شود. اگر فکر می کنید که با این نوع چینش تخت فضای اتاق شما شبیه به خوابگاه شده است با قرار دادن یک میز کوچک در کنار تخت طراحی سرویس خواب خود را تکمیل کنید.

۳. ساده گرایی

سعی کنید تا حد ممکن از قرار دادن لوازم و وسایل زیادی در اتاق بپرهیزید و فقط لوازم مورد نیاز و ضروری خود را در دسترس قرار دهید. تمرکز فضای اتاق خواب روی تخت و سرویس خواب می باشد، بنابراین تا حد ممکن از لوازم جانبی سرویس خوابتان کم کنید.

۴. بزرگ نمایی به کمک آینه ها

آینه ها با ایجاد خطای چشم یک اتاق کوچک را گسترده تر و بزرگ تر از آنچه واقعا هست به نظر می رسانند. همچنین اگر آینه را جایی قرار دهید که نور خورشید را منعکس کند، به روشن کردن فضا نیز کمک می کند.

استفاده از آینه های قدی برای اتاق ها مناسب تر می باشند. شما می توانید آینه را در گوشه ای از دیوار اتاق و روی زمین به صورت ایستاده قرار دهید و یا روی دیوار نصبش کنید.

۵. استفاده از فضای زیر تخت

فضای زیر تخت بهترین مکان برای ذخیره لوازم و وسایلی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند می باشد. اگر قصد خرید تخت برای اتاقتان دارید، تختی بخرید که در زیر آن کشوهایی برای قرار دادن وسایل داشته باشد و این نکته را حتما در خرید خود در نظر بگیرید. اگر تخت شما کشو ندارد می توانید لوازم خود را در جعبه های زیبا قرار داده و این جعبه ها را در زیر تخت بگذارید.

۶. فضای عمودی

اگر مساحت اتاقتان بسیار محدود است اما سقف بلندی دارد می توانید از این ویژگی به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. این یک فرصت عالی است که برای همه و در همه ی فضاها وجود ندارد. شما می توانید با کمی تغییرات از فضای عمودی اتاقتان استفاده کنید. برای مثال تخت خود را به صورت سفارشی در ارتفاع بیشتری بسازید و در قسمت زیری آن میز کار و کتابخانه و کمد داشته باشید.

 

۷. افزودن تصویر به دیوار ها

کوچک بودن اتاق شما به این معنا نیست که مجبور باشید دیوارها و فضایی خسته کننده داشته باشید. استفاده از طرح ها و کاغذ دیواری هایی با طرح های جسورانه می تواند فضای شما را دگرگون کند.

البته به این نکته توجه کنید که دیوارهای طرح دار فضای اتاق شما را شلوغ می کند و این موضوع می تواند به ضرر کوچک بودن فضای شما باشد. برای اینکه این موضوع، مشکل ایجاد نکند بهتر است که فقط یکی از دیوارهای اتاقتان را طرح دار کنید.

۸. قفسه های باز و شناور

استفاده از قفسه های باز به دلیل اینکه روی دیوار ها نصب می شوند و فضایی از کف اتاق را اشغال نمی کنند گزینه ی بسیار عالی برای اتاق های کوچک می باشند.

0518051905200511005110513051405150517
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد