ایده هایی برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه هایمان

1362 روز پیش
30,448 نمایش
ایده هایی برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه هایمان

ایده هایی برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه هایمان

ما همیشه به دنبال روند جدیدی هستیم که به تغییر خانه هایمان کمک کند و باعث ارتقاء ظاهر خانه هایمان شود. آشپزخانه یکی از مهمترین فضاهای خانه محسوب می شود که بیشترین توجه را به خود جلب می کند. آشپزخانه فضایی است که نیاز به تعادل کامل بین شکل و عملکرد دارد. دکوراسیون آشپزخانه هرچند وقت یکبار بر اساس ترند های جدید می تواند تغییر کند و نو شود. 

برخی از سبک های طراحی داخلی به کار رفته در دکوراسیون آشپزخانه تداعی کننده دوره و زمان مشخصی نیستند یا برای زمان های مشخصی به کار نمی روند در حالیکه برخی از سبک های طراحی و دکوراسیون آشپزخانه به دوره های زمانی خاصی مربوط می شوند. برای مثال در ترندهای سال ۲۰۱۸ چند ایده برای دکوراسیون آشپزخانه وجود دارد که حسی از گذشته را برای مخاطب تداعی می کند. گزینه ها و ایده های زیادی برای دکوراسیون آشپزخانه می باشد. در ادامه به تعدادی از این ایده ها می پردازیم.

رنگ خاکستری

اگر شما علاقه مند به طراحي هستيد، قطعا برایتان کم پیش آمده است که از رنگ خاکستری در طراحی های خود استفاده نکنید. اگر میخواهید از یک رنگ خاص به عنوان رنگ اصلی در دکوراسیون آشپزخانه خود استفاده کنید رنگ خاکستری یک انتخاب مناسب خواهد بود. رنگ های روشن از پالت رنگ خاکستری و یا آبی مایل به خاکستری گزینه های بسیار خوبی برای آشپزخانه خواهند بود. 

انتخاب کابینت هایی به رنگ خاکستری

ترکیب چوب با رنگ خاکستری و سفید

استفاده از رنگ خاکستری به عنوان رنگ غالب در دکوراسیون آشپزخانه

به کارگیری پالتی از رنگ های خاکستری

استفاده از تناژ های خاکستری که به آبی متمایل ترند.

 

ادغام آشپزخانه با دیگر فضاها

ادغام آشپزخانه با دیگر فضاهای خانه یک تغییر بزرگ در کل فضای خانه ایجاد می کند. اگر خانه شما قدیمی است و آشپزخانه به صورت کامل از دیگر فضاهای خانه جدا شده است می توانید با برداشتن یک دیوار یا قرار دادن یک پنجره در دیوار بین فضای آشپزخانه و دیگر فضاهای خانه ارتباط برقرار کنید. دیوار کشیدن اطراف آشپزخانه راه مناسبی برای متمایز کردن آشپزخانه از سایر فضاها نیست. راه های زیادی برای متمایز کردن آشپزخانه از دیگر فضاها وجود دارد. متفاوت کردن سقف ها ، استفاده از رنگ متفاوت ، بالابردن ارتفاع کف آشپزخانه و … از جمله کارهایی است که می توان جهت متمایز کردن فضای آشپزخانه و دکوراسیون آشپزخانه انجام داد.

استفاده از یک جزیره برای مشخص کردن آشپزخانه

نبود هیچ مرزی بین آشپزخانه و دیگر فضا ها

 

نورپردازی

یکی از مهمترین ویژگی های آشپزخانه شما بدون شک نورپردازی است. معمولا روشنایی روز آشپزخانه ها توسط نور طبیعی تامین می شود. نور طبیعی آشپزخانه معمولا از پنجره ها، پاسیو، بالکن و یا حیاط خلوت تامین می شود. اگر گزینه های تامین نور طبیعی آشپزخانه را نداشته باشیم و یا برای تامین نور محیط در شب به نورهای مصنوعی نیاز داریم نورپردازی صحیح فضای شما را دگرگون خواهد کرد. ترکیب درست لایه های نورپردازی در ایجاد محیطی روشن و دلپذیر بسیار موثر خواهد بود. استفاده از نورهای تاکیدی در دکوراسیون آشپزخانه خود را فراموش نکنید این نورها در آشپزخانه بسیار پر اهمیت می باشند.

نورپردازی تاکیدی در قفسه های آشپزخانه

داشتن بازشو های بزرگ و پر نور و تامین نور آشپزخانه با نور طبیعی

وجود یک بازشوی سقفی و تامین نور با نور طبیعی

ترکیب نور طبیعی و مصنوعی

 

استفاده از فقسه های باز

استفاده از قفسه های باز در آشپزخانه یک راه مناسب برای آن است که هم به لوازم آشپزخانه نظم دهید و آنها را در قفسه قرار دهید و هم با قرار دادن گلدان، لوازم تزئینی و یا لوازم شیک آشپزخانه در این قفسه ها به زیبایی آشپزخانه خود بیفزایید. استفاده از قفسه های باز و دیواری پویایی را نیز برای دکوراسیون آشپزخانه شما به ارمغان می آورد.

استفاده از قفسه های باز یا شلف در فضاهایی از آشپزخانه که پرتی محسوب می شوند و امکان استفاده بهینه از فضا را به ما می دهد.

شما می توانید در قفسه های آشپزخانه خود، لوازمی که از آنها بیشتر استفاده می کنید را قرار دهید.

شلف یا قفسه های باز بسیار برای آشپزخانه های کوچک مناسب می باشند.

 

کابینت های رنگی

در ابتدا گفته شده بود که از رنگ خاکستری به عنوان رنگ اصلی در دکوراسیون آشپزخانه استفاده شود اما این موضوع به این معنا نیست که نباید از رنگ های دیگر استفاده نکنید و فضایی با رنگ خاکستری مطلق داشته باشید. شما می توانید در انتخاب رنگ کابینت های خود جسارت نشان داده و از رنگ های روشن و پرانرژی استفاده کنید. اگر فضای آشپزخانه شما یک رنگ پایه داشته باشد استفاده از کابینت های رنگی باعث ایجاد پویایی و نشاط در محیط می شود. 

استفاده از پالت ملایمی از رنگ زرد برای کابینت ها

استفاده از پالت رنگی قرمز برای کابینت ها بسیار جسورانه بوده و دکوراسیون آشپزخانه شما را بسیار پر انرژی می کند.

استفاده از پالت رنگی خاکستری و مقدار کمی رنگ سبز در دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از پالت رنگ های زرد و خاکستری در دکوراسیون آشپزخانه و برای کابینت ها

 

0374037503770378037903800381038203830384038503860387038803890390039103920393039403950396039703980399040004010402040304040405040604070408040904100411041204130414Untitled-1
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد