درباره کابینت آشپزخانه بیشتر بدانید !

1242 روز پیش
1,207 نمایش
درباره کابینت آشپزخانه بیشتر بدانید !

کابینت آشپزخانه تاثیر بسیار زیادی در ظاهر و چیدمان آشپزخانه دارد، بخش جدایی ناپذیر آن محسوب شده و پاسخگوی نیاز های شما در آشپزخانه خواهد بود.
ایجاد تغییر در کابینت آشپزخانه، بازسازی و نوسازی آن یک سرمایه گذاری با ارزش و بلند مدت محسوب می شود. بنابراین می توان با انتخابی مناسب، سال های زیادی از آشپزخانه ای زیبا لذت برد. اما ایجاد تغییر در کابینت ها مشکلاتی به همراه دارد.
در ادامه ایده هایی مربوط به بازسازی و نوسازی کابینت ها را بررسی می کنیم و قبل از هر چیزی چند مفهوم اساسی و اصلی در رابطه با کابینت آشپزخانه، بیان می کنیم.

کابینت آشپزخانه
کابینت عنصر اصلی در شکل گیری آشپزخانه می باشد.

رنگ های کابینت آشپزخانه

انتخاب رنگ فاکتور مهمی است که در سبک طراحی فضای شما موثر خواهد بود. برای مثال تیره کردن کابینت های سنتی، به مدرن شدن فضای آشپزخانه کمک می کند. کابینت های رنگی به فضای شما شخصیت و پویایی می بخشد. بهترین نکته ای که در رابطه با رنگ کابینت ها وجود دارد این است که هر زمان که بخواهیم می توانیم تم رنگی و رنگ بندی آن ها را به آسانی تغییر دهیم. امروزه پالت رنگ های سرد و خنثی مانند خاکستری، آبی، سبز، سفید و قهوه ای، رنگ هایی هستند که بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

کابینت آشپزخانه
رنگ کابینت ها را متناسب با سبک دکوراسیون کلی خانه خود انتخاب کنید.

بافت

چوب همیشه یکی از انتخاب های محبوب برای کابینت بوده است. بافت چوب یکی از بافت های طبیعی و بسیار محبوب می باشد. روکش های مخصوص کابینت از نظر بصری برای فضای شما بافت ایجاد کرده و به پویایی و شادابی فضای شما کمک می کند.

کابینت آِشپزخانه
متریال های بافت دار به فضای شما پویایی میبخشد.

MDF

در آشپزخانه به دلیل اینکه لوازم و ظروف زیادی وجود دارد برای نظم دهی به این فضا از انواع قفسه و کابینت استفاده می شود. MDF نوعی فیبر چوبی با ضخامت متوسط است. این نوع تخته فیبری به دلیل مقاومت بالا در برابر حرارت و رطوبت، سبک بودن و داشتن زیبایی بصری گزینه ی مناسبی برای ساخت قفسه و کابینت می باشد.

کابینت آشپزخانه
MDF گزینه ای مناسب برای ساخت کابینت و قفسه می باشد.

به ابعاد آشپزخانه خود توجه کنید

اندازه آشپزخانه ها با هم متفاوت است و ابعاد مشخصی برای آشپزخانه وجود ندارد، به همین دلیل سازندگان و تولیدکنندگان کابینت معمولا دو سایز مشخصی را برای همه ی آشپزخانه ها در نظر می گیرند.
اندازه گیری آشپزخانه معمولا توسط افراد یا شرکت های متخصص در کابینت سازی، انجام می شود. این اندازه گیری برای مشخص کردن محدوده ها، محل قرارگیری ماشین ظرفشویی، سینک و … انجام می شود و با توجه به نیاز شما و ابعاد و شکل آشپزخانه، قفسه و کابینت هایی با ابعاد مناسب ساخته می شود. در نتیجه دانستن ابعاد آشپزخانه در تعیین نوع، تعداد و چینش کابینت ها بسیار موثر خواهد بود.

کابینت آشپزخانه
دانستن ابعاد دقیق آشپزخانه به انتخاب صحیح تر کابینت ها کمک می کند.

آیا می توان هزینه های بالای مربوط به کابینت ها را کاهش داد؟

گاهی هزینه های مربوط به تعویض کابینت ها بسیار گران تمام می شود. اما می توان با اقداماتی مانند انتخاب تخته چوب های ارزان تر هزینه های را تاحدی کاهش داد. ولی بهترین کار تعمیر، تغییر و نوسازی همان کابینت های قدیمی و استفاده مجدد از آنهاست.

کابینت آشپزخانه
اگر در پرداخت هزینه ها محدودیت دارید به جای تعویض به تغییر کابینت ها فکر کنید.

نوسازی مجدد کابینت ها

نوزسازی کابینت های قدیمی یک راه کم هزینه تر برای داشتن کابینت های جدید و زیبا می باشد. در حال حاضر روش های مختلفی برای بازسازی و نوسازی کابینت ها وجود دارد. انواع روکش ها، رنگ و ایجاد تغییرات فیزیکی از جمله کارهایی است که می توان روی کابینت های قدیمی اعمال کرد.
بازسازی کابینت های قدیمی علاوه بر اینکه برای هزینه کمتری دارد، به دلیل استفاده مجدد از کابینت های قدیمی به محیط زیست نیز کمک می کند.

کابینت آشپزخانه
رنگ مجدد کابینت ها و یا استفاده از روکش های جدید از راه های نوسازی کابینت ها می باشد.
010820108201083کابینت آشپزخانهکابینت آشپزخانه01088کابینت آشپزخانهکابینت آشپزخانهکابینت آشپزخانه01093کابینت آشپزخانهکابینت آِشپزخانه09861
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد