نورپردازی در معماری ، اهمیت و لزوم نورپردازی اصولی در ساختمان
معماری

نورپردازی در معماری ، اهمیت و لزوم نورپردازی اصولی در ساختمان

نورپردازی در معماری از اهمیت فراوانی برخوردار است. روشنایی تاثیر زیاد بر حس فضا، انرژی و کارایی افراد و همچنین بهتر و زیبا تر دیده شدن محیط و اجزاء محیط دارد.

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی
دکوراسیون داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی را می دانید؟ رنگ مورد علاقه شما چیست؟ دوست دارید خانه یا محل کار شما چه رنگی باشد؟ در این مطلب قصد داریم رنگ را بهتر بشناسیم تا اهمیت رنگ در معماری را بهتر درک کنیم.

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها
معماری

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها

نور در معماری سنتی همیشه بخشی جدایی ناپذیر از سازه بوده است. علاوه بر نقشی که نور در معماری برای تامین روشنایی فضا داشته به عنوان جزئی از تزئینات معماری به خصوص، معماری سنتی نیز محسوب می شده است.

تغییر ضوابط ساخت و ساز شهری

معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی گفت: برای جلوگیری از روند نابسامان شهرها درصدد هستیم تا ضوابط ساخت و ساز تغییر کند. به گفته ی محمد سعید ایزدی معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی، وزارت راه و شورای شهرسازی به استناد مصوبه ۹۵ شورای شهرسازی موظف شده است که پهنه های پر خطر و حریم آنها را در کلان شهرها شناسایی کند که نقشه های پهنه سه گانه گسل های تهران و پهنه فعال گسل های کرج و تبریز تهیه شده است. شهرداری ها نیز موظف...
600 روز پیش
865 نمایش
تغییر ضوابط ساخت و ساز شهری

معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی گفت: برای جلوگیری از روند نابسامان شهرها درصدد هستیم تا ضوابط ساخت و ساز تغییر کند.

به گفته ی محمد سعید ایزدی معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی، وزارت راه و شورای شهرسازی به استناد مصوبه ۹۵ شورای شهرسازی موظف شده است که پهنه های پر خطر و حریم آنها را در کلان شهرها شناسایی کند که نقشه های پهنه سه گانه گسل های تهران و پهنه فعال گسل های کرج و تبریز تهیه شده است. شهرداری ها نیز موظف می باشند که مجوز ساخت و ساز به ویژه ساخت و ساز ساختمانهای مهم مانند مراکز درمانی و خدماتی را در این پهنه ها صادر نکنند.
وی همچنین افزود که دقت نقشه های پهنه گسل ها بسیار بالاست و به طور مجزا در هر پلاک مشخص شده که ساختمان روی گسل قرار دارد یا خیر. این نقشه ها به صورت عمومی منتشر می شود و مردم با مراجعه به سایت راه و شهرسازی می توانند از محل قرار گرفتن منزل خود بر روی گسل اطلاع پیدا کنند.
به گفته ی معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی، این وزارت خانه پیرو رویکرد خود بر تغییر ضوابط ساخت و ساز و دگرگونی نظام برنامه ریزی شهری تاکید دارد.

افزودن دیدگاه جدید

نویسنده

sahar sobhani
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد