تغییر ضوابط ساخت و ساز شهری

1576 روز پیش
949 نمایش
تغییر ضوابط ساخت و ساز شهری

معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی گفت: برای جلوگیری از روند نابسامان شهرها درصدد هستیم تا ضوابط ساخت و ساز تغییر کند.

به گفته ی محمد سعید ایزدی معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی، وزارت راه و شورای شهرسازی به استناد مصوبه ۹۵ شورای شهرسازی موظف شده است که پهنه های پر خطر و حریم آنها را در کلان شهرها شناسایی کند که نقشه های پهنه سه گانه گسل های تهران و پهنه فعال گسل های کرج و تبریز تهیه شده است. شهرداری ها نیز موظف می باشند که مجوز ساخت و ساز به ویژه ساخت و ساز ساختمانهای مهم مانند مراکز درمانی و خدماتی را در این پهنه ها صادر نکنند.
وی همچنین افزود که دقت نقشه های پهنه گسل ها بسیار بالاست و به طور مجزا در هر پلاک مشخص شده که ساختمان روی گسل قرار دارد یا خیر. این نقشه ها به صورت عمومی منتشر می شود و مردم با مراجعه به سایت راه و شهرسازی می توانند از محل قرار گرفتن منزل خود بر روی گسل اطلاع پیدا کنند.
به گفته ی معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی، این وزارت خانه پیرو رویکرد خود بر تغییر ضوابط ساخت و ساز و دگرگونی نظام برنامه ریزی شهری تاکید دارد.

افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد