خانه ای بر فراز آسمان ،معماری زاها حدید به نمایش گذاشته شد

1060 روز پیش
1,391 نمایش
خانه ای بر فراز آسمان ،معماری زاها حدید به نمایش گذاشته شد

خانه ای بر فراز آسمان ،معماری زاها حدید به نمایش گذاشته شد

خانه ای بر فراز آسمان، معماری زاها حدید به نمایش گذاشته شد. زاها حدید بعد از مدت طولانی معماری زیبا و منحصر به فردی را به نمایش گذاشته است. زاها حدید معمار عراقی_انگلیسی، این خانه مسکونی را برای بازرگان روسی ولادیسلاو درونین (Vladislav Doronin) طراحی کرده است.

خانه ای بر فراز آسمان

این بنا در جنگلی به نام Barvikha در نزدیکی مسکو واقع شده است. حدید این برج مسکونی را بالاتر از درختان طراحی کرد تا هنگامی که ولادیسلاو درونین (Vladislav Doronin) از خواب بیدار می شود فقط تصویری از آسمان آبی ببیند.

 

این خانه برای تاجری روس طراحی شده است.

درونین در یک مصاحبه اختصاصی با دیزین درباره اینکه چگونه زاها حدید را به عنوان طراح خانه اش انتخاب کرد صحبت کرد و در این مصاحبه زاها حدید را به عنوان نابغه معماری با ذهن و چشم اندازی بزرگ ستایش کرد.

درونین می گوید ” میخواستم با زاها حدید کار کنم چون یک معمار نابغه با اهداف بزرگ بود. من با معمار های بزرگ زیادی کار کردم، حتی آن ها را به هیئت مدیره آوردم تا روی پروژه های بزرگ کار کنیم اما زاها حدید هدف و چشم انداز منحصر بفرد و خاصی داشت که می خواستم با آن معمار کار کنم.

در سال 2006 خواستم که زاها حدید این پروژه را طراحی کند، البته قبل از آن سعی کرده بودم در پروژه بزرگتری با مساحت 78000 متر مربع در مسکو با حدید کار کنم. او را به شهردار و برنامه ریزان معرفی کردم، همه کار او و سبک طراحی اش را دوست داشتند اما به دلیل نزدیکی سایت به یک منطقه حفاظت شده نتوانستیم اجازه برنامه ریزی برای پروژه را بگیریم و تلاش هایمان نتیجه ای نداشت، ولی من مصمم بودم که با زاها حدید پروژه ای کار کنم به همین خاطر تصمیم گرفتم خانه شخصی خودم را بسازم”

 

این خانه در ارتفاع بالاتری از ارتفاع درختان قرار گرفته است.

بنا در جنگلی نزدیک مسکو قرار دارد و در شکل و کالبد شامل یک سری فرم های پیچیده، مانند مایع است که این فرم مایع شکل نشانه هایی از طراحی و معماری زاها حدید بود. این خانه با ارتفاع 22 متر از سطح زمین داخل جنگلی نزدیک مسکو قرار دارد، همچنین دارای فضاهای بزرگ شیشه ای در ارتفاعات پایین تر هست، طراحی این خانه به گونه ای بود که تصویری بالاتر از درخت های اطراف به بیننده بدهد.

درونین درباره طراحی این خانه می گوید “در این خانه خاص دنبال یک فضا برای فرار و آرامش و سرگرمی بودم و زاها حدید به من اجازه داد تا هر آن چه که از خانه می خوام بدست آورم.راین خانه بالای درختاست و یک فضای سرگرمی بزرگ برای من است”

 

نمایی از درون خانه

این خانه قبل از مرگ زاها حدید در سال 2016 تا حد قابل ملاحظه ای تکمیل شد، اما کامل شدن پیچیدگی فرم نیاز به زمان داشت، درونین زمان طولانی را برای پر کردن خانه با مبلمان های خاص صرف کرد.

درونین می گوید” بسیاری از مردم می گویند که من آدم کمال گرایی هستم. من دوست دارم در تصمیم گیری برای کسب و کارم و همچنین خانه ی شخصی خودم شرکت کنم. زاها حدید هم اینگونه بود و همین نظر را داشت به خاطر همین روابط خوبی با هم داشتیم و توانستیم این پروژه را با هم کار کنیم.”

 بعد از فوت زاها حدید و تمام شدن پروژه به علامت تکمیل و تمام شدن خانه شرکت oko یک فیلم کوتاه از درونین ( Vladislav Doronin ) همراه با پاتریک شوماخر ( Patrik Schumacher ) که در حال حاضر مدیر معماران زاها حدید است منتشر کرد. او در این فیلم این خانه را به عنوان خانه رویایی ( a dream house ) معرفی کرد.

حتی معمار بزرگ نورمن فاستر مشابه همین صفت را به خانه نسبت داد و گفت خانه ای فوق العاده است.

 

نمایی از بالا از خانه ی با طراحی زاها حدید

تحریریه مستر دکور

منبع : www.dezeen.com

 

Vladislav Doronincapital-hill-house-zaha-hadidcapital-hill-house-zaha-hadid2capital-hill-house-zaha-hadid3capital-hill-house-zaha-hadid4Capital Hill 2
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد