نورپردازی در معماری ، اهمیت و لزوم نورپردازی اصولی در ساختمان
معماری

نورپردازی در معماری ، اهمیت و لزوم نورپردازی اصولی در ساختمان

نورپردازی در معماری از اهمیت فراوانی برخوردار است. روشنایی تاثیر زیاد بر حس فضا، انرژی و کارایی افراد و همچنین بهتر و زیبا تر دیده شدن محیط و اجزاء محیط دارد.

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی
دکوراسیون داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی را می دانید؟ رنگ مورد علاقه شما چیست؟ دوست دارید خانه یا محل کار شما چه رنگی باشد؟ در این مطلب قصد داریم رنگ را بهتر بشناسیم تا اهمیت رنگ در معماری را بهتر درک کنیم.

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها
معماری

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها

نور در معماری سنتی همیشه بخشی جدایی ناپذیر از سازه بوده است. علاوه بر نقشی که نور در معماری برای تامین روشنایی فضا داشته به عنوان جزئی از تزئینات معماری به خصوص، معماری سنتی نیز محسوب می شده است.

رستوران گورخر صورتی ، رستورانی با طراحی جسورانه در هند

 رستوران گورخر صورتی ، رستورانی در هند که در طراحی داخلی خود جسورانه تم صورتی را با نوارهای گورخری ترکیب کرده است رستوران گورخر صورتی که در شمال هند واقع شده همه چیز را از روزهای گذشته امپراتوری بریتانیا به سبک فیلم های وس اندرسن ( wes anderson) به نمایش می گذارد. این رستوران توسط طراح معمار RENESA طراحی شده است. این بنا در داخل قدیمی ترین سازه های کانپور ساخته شده که یک شهر بزرگ صنعتی است که قبلا به نام cawnpore شناخته می شد. به گفته تیم طراحی تلاش...
671 روز پیش
2,196 نمایش
رستوران گورخر صورتی ، رستورانی با طراحی جسورانه در هند

 رستوران گورخر صورتی ، رستورانی در هند که در طراحی داخلی خود جسورانه تم صورتی را با نوارهای گورخری ترکیب کرده است

رستوران گورخر صورتی که در شمال هند واقع شده همه چیز را از روزهای گذشته امپراتوری بریتانیا به سبک فیلم های وس اندرسن ( wes anderson) به نمایش می گذارد. این رستوران توسط طراح معمار RENESA طراحی شده است.

این بنا در داخل قدیمی ترین سازه های کانپور ساخته شده که یک شهر بزرگ صنعتی است که قبلا به نام cawnpore شناخته می شد. به گفته تیم طراحی تلاش شده است که فضای رستوران گورخر صورتی به گونه طراحی شود که بازدیدکنندگان وقتی وارد این رستوران می شوند، حس کنند که در وسط دریایی از هنر رها شده اند.

رستوران گورخر صورتی نمایی از رستوران گورخر صورتیفضای داخلی رستوران گورخر صورتی فضای داخلی رستوران گورخر صورتی

طرح رستوران گورخر صورتی در واقع پاسخی است به معماری پیچیده و متناقضی که شهر را اشغال می کند. این رستوران به سفارش یک شرکت هندی به نام feast india co طراحی شده و گورخر صورتی نام گرفته است.

در طراحی داخلی این رستوران از سبک فیلم های  فیلمساز آمریکایی وس اندرسن الهام گرفته شده است. از عناصر فیلم های این فیلمساز مانند تقارن و محدود کردن پالت های رنگی که اغلب بیانگر یک جهان سورئال و مستقل می باشد، استفاده شده است. با این حال، معمار به منظور شکستن ایدئولوژی فضایی سختگیرانه، نوارهای سیاه و سفید پوست گورخر را به رنگ های صورتی و مشکی تبدیل کرده است. ایده  این بود که یک سبک زیبایی شناختی متمایز ایجاد کند که به مردم شهر متصل شود و با استفاده از یک پالت رنگی، توجه ها را به خود جلب کند.

RENESA معمار پروژه در مصاحبه ای در رابطه با طرح خود گفته است که گورخر صورتی با طراحی نمادین منحصر به فرد خود، یک تاثیر ماندگار بر عابران پیاده می گذارد و آنها را به یک جهان جادویی و ذهنی میبرد که فضاهای آن برای درمان چشمها طراحی شده است.

رستوران گورخر صورتی به کار گیری رنگ های صورتی و مشکی در طراحی داخلیرستوران گورخر صورتی رنگ غالب طراحی یک رنگ خاص از پالت رنگ صورتی می باشد.رستوران گورخر صورتی فضای انتظار رستورانرستوران گورخر صورتی رستوران گورخر صورتیرستوران گورخر صورتی نمای خارجی از رستوران گورخر صورتی

اطلاعات پروژه :

نام پروژه : گورخر صورتی
معمار :  Renesa
محل: کانپور
تاریخ: 2017-2018
مساحت: تقریبا 4000 متر مربع

1_29152613renesa-designs-pink-zebra-interior-for-the-feast-india-co-restaurant-in-kanpur-india-5renesa-designs-pink-zebra-interior-for-the-feast-india-co-restaurant-in-kanpur-india-6022
برچسب ها:
امتیاز:
افزودن دیدگاه جدید

نویسنده

sahar sobhani
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد