نورپردازی در معماری ، اهمیت و لزوم نورپردازی اصولی در ساختمان
معماری

نورپردازی در معماری ، اهمیت و لزوم نورپردازی اصولی در ساختمان

نورپردازی در معماری از اهمیت فراوانی برخوردار است. روشنایی تاثیر زیاد بر حس فضا، انرژی و کارایی افراد و همچنین بهتر و زیبا تر دیده شدن محیط و اجزاء محیط دارد.

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی
دکوراسیون داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی

اهمیت رنگ در معماری و طراحی داخلی را می دانید؟ رنگ مورد علاقه شما چیست؟ دوست دارید خانه یا محل کار شما چه رنگی باشد؟ در این مطلب قصد داریم رنگ را بهتر بشناسیم تا اهمیت رنگ در معماری را بهتر درک کنیم.

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها
معماری

نور در معماری سنتی و اهمیت نور در ساختمان ها

نور در معماری سنتی همیشه بخشی جدایی ناپذیر از سازه بوده است. علاوه بر نقشی که نور در معماری برای تامین روشنایی فضا داشته به عنوان جزئی از تزئینات معماری به خصوص، معماری سنتی نیز محسوب می شده است.

سرانجام کاخ مروارید کرج چه می شود

سرانجام کاخ مروارید کرج چه می شود بیش از چهار سال از زمانی‌که کاخ نیمه‌ویران مروارید از بنیاد مستضعفان به میراث فرهنگی تحویل داده شده می‌گذرد. حالا بعد از چهار سال مسولان میراث فرهنگی تصمیم گرفته‌اند فارغ از کشمکش‌های مالکیتی برای مرمت این بنا اقدام کرده و به شکل اصولی مرمت و بازسازی مروارید کرج را آغاز کنند.   فازبندی مرمت کاخ مروارید معاون میراث فرهنگی البرز با اشاره به تصمیم گیری‌های جدید درباره وضعیت کاخ مروارید اشاره کرد که در سفر رییس سازمان میراث فرهنگی کشور به البرز و در...
587 روز پیش
850 نمایش
سرانجام کاخ مروارید کرج چه می شود

سرانجام کاخ مروارید کرج چه می شود

بیش از چهار سال از زمانی‌که کاخ نیمه‌ویران مروارید از بنیاد مستضعفان به میراث فرهنگی تحویل داده شده می‌گذرد. حالا بعد از چهار سال مسولان میراث فرهنگی تصمیم گرفته‌اند فارغ از کشمکش‌های مالکیتی برای مرمت این بنا اقدام کرده و به شکل اصولی مرمت و بازسازی مروارید کرج را آغاز کنند.

 

فازبندی مرمت کاخ مروارید

معاون میراث فرهنگی البرز با اشاره به تصمیم گیری‌های جدید درباره وضعیت کاخ مروارید اشاره کرد که در سفر رییس سازمان میراث فرهنگی کشور به البرز و در بازدید ازکاخ مروارید قول  داده شد تا با اقداماتی وضعیت این بنای تاریخی را بهبود بخشد.

وی اشاره کرد که مرمت کاخ مروارید از اواسط خرداد آغاز می‌شود. امین افشار معاون میراث فرهنگی البرز به اهمیت مرمت سقف در مرحله اول اشاره کرد و بعد از سقف نیز مرحله راه اندازی مجدد تاسیسات بنا آغاز می‌شود.

معاون میراث فرهنگی البرز همچنین اضافه کرد که باید برآورد هزینه برای اجرای فاز اول مرمت این مجموعه انجام شود تا با تخصیص آن در کوتاه ترین زمان ممکن این فاز اجرایی شود. وی بیان کرد که در کنار برآورد هزینه باید پیمانکار ماهری نیز برای مرمت انتخاب شود.

معاون میراث فرهنگی البرز ابراز می‌کند: کاخ مروارید نگین استان البرز است و این نگین را نمی‌توان دست هر کسی داد و برای بهبود وضعیتش باید با برنامه ریزی و فکر پیش رفت. از لحاظ قانونی میراث فرهنگی وظیفه دارد هر مکانی که به ثبت ملی  رسیده  را مرمت کند و این مساله فارغ از بحث مالکیتی مکان انجام می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

نویسنده

sahar sobhani
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد