وضعیت اورژانسی مسجد جامع عباسی اصفهان !

1275 روز پیش
1,256 نمایش
وضعیت اورژانسی مسجد جامع عباسی اصفهان !

 

مسجد جامع عباسی اصفهان !

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: با اینکه در سال گذشته 10 کارگاه مرمتی در مسجد جامع عباسی اصفهان فعال بوده است، اما وضعیت همه کاشی‌کاری‌های این بنا اورژانسی است.

فریدون الهیاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در رابطه با فرسودگی مسجد جامع عباسی اصفهان ، اظهار کرد: کاشی کاری‌های ممسجد جامع عباسی اصفهان مستهلک شده و استحکام خود را از دست داده است و مرمت فوری آن‌ها در دستور کار قرار دارد.

 

وی ادامه داد: زمانی که مسند سازمان میراث فرهنگی اصفهان را در دست گرفتم تنها سه ترگ از 16 ترگ گنبد این مسجد مرمت شده بود و امروز 14 ترگ مرمت شده و انتظار می‌رود در سال جاری داربست‌ها از گنبد این مسجد جمع آوری شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان افزود: با وجود اینکه در سال گذشته 10 کارگاه مرمتی در این مسجد فعال بوده است، اما همه کاشی‌کاری‌های این بنا در وضعیت اورژانسی قرار دارد.

الهیاری گفت: این گونه آثار ممکن از دارای ترک‌هایی باشند که البته برخی از آنها فعال نباشد اما وضعیت امروز این بنا ناشی از سال‌ها عقب ماندگی و بی توجهی است. موضوعات مطرح در پشت این مسجد هم با اقدامات همزمان میراث فرهنگی و شهرداری در حال بر طرف شدن است.

منبع خبر : www.isna.ir

0304b4a18db5595fbb60038a0b49bf84
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد