۸ مورد از تعمیرات خانه که نباید هرگز فراموش شود!

950 روز پیش
151,851 نمایش
۸ مورد از تعمیرات خانه که نباید هرگز فراموش شود!

۸ مورد از تعمیرات خانه که نباید هرگز فراموش شود!

اگر به مسائل و مشکلاتی که در اطراف شما وجود دارد در اسرع وقت نپردازید ممکن است این مشکلات بدتر شوند یا مشکل بزرگتری در آینده ایجاد کنند. برای مثال نادیده گرفتن لکه ای که ناشی از رطوبت در سقف ایجاد شده است، باعث زشت شدن سقف شده و بی توجهی به آن بسیار اشتباه می باشد. ما در این مطلب ۸ مورد از تعمیرات خانه را برای شما بیان می کنیم که شاید به ظاهر کوچک باشند اما اگر به آنها رسیدگی نشود، در آینده تعمیراتشان هزینه های سنگینی خواهد داشت.

اگر به دنبال ایده هایی ساده و کم هزینه برای فضاهای کوچک هستید، اینجا کلیک کنید تا بیشتر در این رابطه بدانید.

تعمیرات خانه تعمیرات خانه موضوع مهمی است که اکثر افراد به آن بی توجه هستند.

۱. رطوبت موجود در زیر زمین

رطوبت موجود در زیرزمین می تواند به کپک زدن منجر شود. به علاوه، رطوبت موجود در زیرزمین باعث به وجود آمدن بوی بد نیز می شود. اکثر اوقات شیب بندی حیاط، آب ها  را به بیرون از خانه هدایت کرده و مانع از نفوذ آب به زیرزمین می شود. فاضلاب و ناودانی نیز آب را از طریق کانال به بیرون هدایت می کنند که باعث خشک ماندن زیر زمین می شود. اگر به رطوبت موجود در زیرزمین توجه نکنید ممکن است بدترین اتفاق ممکن برای زیرزمین خانه شما بیفتد که در این صورت شما باید اطراف ستون های خانه را زهکشی کنید که این کار هزینه ی زیادی خواهد داشت. پس در تعمیرات خانه خود تعمیرات زیرزمین را در اولویت قرار دهید.

۲. پوسیدگی کف

در تعمیرات خانه حتما به کف ها توجه کنید. اگر کف خانه شما دچار پوسیدگی شده است حتما به آن رسیدگی کنید. اگر کف پوش چوبی دارید بدانید که کف پوش های چوبی به شدت آسیب پذیر بوده و  به راحتی  پوسیده می شوند، به خصوص اگر در معرض نور خورشید قرار نداشته باشند. این را بدانید که پوسیدگی در کف می تواند ساختار ناامنی ایجاد کند.

شما باید همه متریال های پوسیده شده را تعویض یا تعمیر کنید. اگر میزان پوسیدگی زیاد است بهتر است که کل متریال کف را عوض کنید و اینبار بهتر است از متریال های مقاوم تری استفاده کنید. تا حد ممکن سعی کنید تا مانع از تابش خورشید به کف نشوید تا در صورت رطوبت داشتن کف، نور خورشید به خشک شدن آن کمک کند و مانع از پوسیدگی شود.

۳. چک کردن ناودانی ها و راه آب ها

قبل از انجام هرگونه تعمیرات خانه از مسدود نبودن ناودانی و راه های آب اطمینان حاصل کنید. مسدود شدن ناودانی ها و راه های آب موجود در کف بام ها به وسیله شاخه و برگ و آشغال هایی که بر اثر وزش باد به آنجا آورده می شوند، می تواند باعث بسته شدن محل تخلیه آب شود. این امر در هنگام بارندگی باعث جمع شدن آب شده و مشکلاتی را به دنبال خواهد داشت. مشکلات ناشی از بسته شدن ناودانی ها  و راه های آب ممکن است مخارج مربوط به تعمیرات خانه شما را افزایش دهد.

تعمیرات خانه-ناودانی چک کردن ناوردانی ها و راه های آب و اطمینان از بسته نبودن راه های آب

۴. رطوبت موجود در دیوار یا سقف

لکه های رطوبت بر روی دیوار یا سقف نشان دهنده این است که یک لوله دچار نشتی، درون دیوار یا سقف وجود دارد. اگر لکه رطوبتی دائما وجود داشته باشد، احتمالا مسئله لوله کشی است ولی اگر پس از بارندگی ظاهر شود، احتمالا دلیل آن می تواند نشتی حاصل از بسته شدن راه آب هنگام بارندگی و جمع شدن آب در سقف یا نشت آب از پنجره هنگام بارندگی باشد.

سخت ترین بخش تعمیر، ردیابی منبع نشت است. آب حرکت می کند و همین موضوع پیدا کردن منشا نشت را سخت می کند. با ایجاد سوراخی در گچ یا دیوار محل رطوبت شروع کنید. اگر لوله کشی وجود داشته باشد، نشت را بررسی و تعمیر کنید. اگر لوله کشی علت وجود رطوبت نیست، شما باید یک بررسی دقیق تر انجام دهید. پنجره ها، دریچه ها و یا لوله های فاضلاب موجود در سقف جهت تخلیه آب باران در بام یا وجود ترک در اطراف این راه آب ها می تواند از علل وجود رطوبت باشد.

توجه داشته باشید که برطرف کردن نم و رطوبت و پیدا کردن منشا رطوبت از تعمیرات اساسی در تعمیرات خانه می باشد.

تعمیرات خانه ایجاد لک در سقف توسط رطوبت

۵. بررسی وجود حشرات و جوندگان

وجود حشرات و جوندگان در خانه میتواند باعث ایجاد خرابی هایی شود و اگر به این موضوع در تعمیرات خانه توجه نشود می تواند در آینده خسارت های بزرگی وارد کند. یکی از حشراتی که باید به آن خیلی توجه کرد موریانه ها هستند. این حشرات به خصوص در مناطقی که از متریال چوبی استفاده می کنند می توانند خسارات زیادی وارد کنند.

تعمیرات خانه مورچه در دیوار ها و کف سوراخ هایی ایجاد می کند و اگر جمعیتشان زیاد شود می توانند خسارت هایی وارد کنند.

۶. بتونه کاری

زیرسازی و بتونه کاری مانع از پوسته پوسته شدن و ترک خوردن رنگ ها می شود. علاوه بر حفظ زیبایی عدم وجود ترک مانع از پوسیدگی دیوار نیز می شود. بتونه کاری ارزان است و نیاز به مهارت خاصی ندارد و تنها از یک تا چند ساعت زمان می برد. پس شما خودتان می توانید با یک بتونه کاری ساده خودتان به راحتی در تعمیرات خانه خود کاری انجام دهید.

تعمیرات خانه پوسته پوسته شدن رنگ ها نمایی زیبایی به پنجره ها نمی دهد.

۷. شیرهای آب

اگر هنگامی که شیر آب بسته است باز هم از آن آب چکه کند به این معنی است که شیر آب شما خراب بوده و احتیاج به تعمیر دارد و اگر به این موضوع توجه نکنید علاوه بر هدر رفتن آب ممکن است در آینده خسارات های سنگین تری وارد کند.

در تعمیرات خانه، معمولا تعمیر شیر هایی که چکه می کنند نیاز به جدا کردن شیر و جایگزینی واشر دارند.

تعمیرات خانه از سالم بودن شیر آلات اطمینان حاصل کنید.

۸. بررسی سرویس بهداشتی

در تعمیرات خانه باید به سرویس های بهداشتی بیشتر توجه شود. به دلیل آنکه در سرویس های بهداشتی مقدار زیادی آب مصرف می شود احتمال وجود خسارت و خرابی در آن ها بسیار وجود دارد. علاوه بر این وجود مشکلاتی مانند ترک در دیوار یا کف سرویس بهداشتی می تواند عامل وجود لکه های رطوبتی در دیوار و یا سقف باشد.

اگر قصد تعمیر و یا بازسازی خانه خود را دارید، برای مشاوره رایگان با شماره ۲۲۹۶۸۹۵۵ـ۰۲۱ تماس بگیرید تا متخصصان ما شما را در امر بازسازی یاری کنند. همچنین برای مشاهده ی نمونه کار های مستر دکور از صفحه نمونه کار های ما دیدن فرمایید.

carl-painting-home-repair_68409gallery-1505249701-gettyimages-174787348gallery-1505249828-gettyimages-534581737landscape-1505249623-lede1sd-aspect-1505249771-gettyimages-180699687insect-4رطوبت-را-کم-کنید
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد