پنج متریال رایج در طراحی نما ساختمان کدام اند؟
معماری

پنج متریال رایج در طراحی نما ساختمان کدام اند؟

در ساختمان های امروزی به هر سبکی که باشند (مدرن، معاصر و سنتی) به طراحی نما ساختمان بسیار اهمیت داده می شود. طراحی فضای خارجی ساختمان علاوه بر اینکه به زیبایی خارجی ساختمان می افزاید ارزش مادی ساختمان را نیز بالا می برد. نمای ساختمان جدا از این موضوع که چه متریال و مصالحی در آن به کار می رود می تواند عناصری کاربردی و تزئینی داشته باشد.

۱۰ ترفند برای طراحی اتاق نشیمن کوچک
دکوراسیون داخلی

۱۰ ترفند برای طراحی اتاق نشیمن کوچک

اگر اتاق نشیمن شما مساحت کمی دارد، شما نمی توانید مساحت آن را تغییر دهید و بزرگترش کنید اما با طراحی مناسب اتاق نشیمن خود می توانید کاری کنید که بزرگتر دیده شود. اینکار جادو نیست بلکه چند ترفند ساده در یک طراحی هوشمندانه است.

ایده های کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه
بازسازی

ایده های کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه

یکی از نکاتی که باید در نظر داشته باشید این است که بازسازی با هزینه بالا همیشه بازده ای و نتیجه ی عالی به دنبال ندارد. پس در نتیجه سعی کنید به گونه ای بازسازی آشپزخانه خود را انجام دهید که با هر مقدار بودجه، بهترین نتیجه را داشته باشید.

چگونه کاغذ دیواری های قدیمی را به راحتی از دیوار جدا کنیم؟!

اگر قصد دارید تا کاغذ دیواری های قدیمی خود را عوض کنید و کاغذ دیواری های جدید بزنید یا دیوارهایتان را رنگ کنید قدم اول قبل از هرچیزی پاک کردن و از بین بردن کاغذ دیواری های قدیمی می باشد که معمولا کاری دشوار و خسته کننده به نظر می رسد. اما با راه حلی داریم که این کار به راحتی انجام می شود.
331 روز پیش
1,164 نمایش
چگونه کاغذ دیواری های قدیمی را به راحتی از دیوار جدا کنیم؟!

چگونه کاغذ دیواری های قدیمی را به راحتی از دیوار جدا کنیم؟!

اگر قصد دارید تا کاغذ دیواری های قدیمی خود را عوض کنید و کاغذ دیواری های جدید بزنید یا دیوارهایتان را رنگ کنید قدم اول قبل از هرچیزی پاک کردن و از بین بردن کاغذ دیواری های قدیمی می باشد که معمولا کاری دشوار و خسته کننده به نظر می رسد.

ما در ادامه به شما مراحلی را می گوییم که با انجام این مراحل به راحتی میتوانید کاغذ دیواری های قدیمی را پاک کنید. اگر شما تمام این مراحل را به درستی انجام دهید میتوانید از نتیجه کار خود لذت ببرید و بدون هیچ دردسری دیوارهای خود را نو کنید.

مرحله اول ـ پوشاندن

قبل از پاک کردن کاغذ دیواری و انجام هر کاری باید اطمینان حاصل کنید که قسمت هایی از دیوار ، سقف و کف که کاغذ دیواری ندارند یا نمی خواهید کاغذ دیواری آن حذف شود از آسیب احتمالی در امان بمانند. برای این کار این قسمت ها را با روزنامه یا پارچه بپوشانید.

مرحله دوم ـ کندن

گاهی کاغذ دیواری های بر اثر عوامل مختلف پوسته پوسته شده یا قسمتی از آن برگشته است. اگر کاغذ دیواری شما نیز چنین شرایطی دارد کارتان بسیار آسان است و شما به راحتی و بدون نیاز به تلاش یا امکانات خاصی می توانید کاغذ دیواری ها را با کمک دست یا کاردک حذف کنید. برای این کار کافیست که قسمت های پوسته شده را پیدا کرده و از این قسمت ها کارتان را شروع کنید.

مرحله سوم ـ مرطوب کردن

در اکثر موارد جدا کردن کاغذ دیواری به آسانی که گفته شد نیست. اگر کاغذ دیواری شما کاملا به دیوار چسبیده است یکی از روش های جداسازی آن استفاده از آب است.بهتر است قبل از کندن کاغذ ها از دیوار، آۤب گرم را روی کاغذ دیواری ها اسپری کنید و کاغذ دیواری هایتان را مرطوب کنید. اگر در خانه بخارشوی دارید از آن استفاده کنید زیرا بخار آب تاثیر خیلی بیشتری خواهد داشت.

مرحله چهارم ـ جدا کردن

پس از مرطوب کردن دیوارها به آرامی و به کمک کاردک کاغذ را از دیوار جدا کنید. مراقب باشید که هنگام جدا کردن کاغذ از دیوار به خود دیوار آسیب نزنید و در صورت نیاز در هر قسمت که احساس کردید کاغذ به راحتی جدا نمی شود مجددا از آب استفاده کنید.

مرحله پنجم ـ پاکسازی نهایی

بعد از جدا کردن کاغذها از دیوار، باید دیوار را به کمک آب و اسفنج بشویید تا خورده کاغذ و اثرات چسب باقی مانده بر روی دیوار کاملا پاک شود. این مرحله از تمامی مراحل مهم تر است. برای اینکه در اجرای کاغذ دیواری جدید به مشکل برخورد نکنید پاک کردن دیوار به صورت کامل از چسب و کاغذ بسیار مهم است. زیرا این اضافات هرچقدر هم که کوچک باشند باز هم باعث ایجاد حباب در کاغذ دیواری های جدید می شوند، حتی اگر شما قصد رنگ آمیزی دیوارها را داشته باشید این اضافات باعث ایجاد لک روی دیوار رنگ شده ی شما می شود.

how-to-remove-wallpaper-1516224556how-to-remove-wallpaper-dropcloth-1516235342how-to-remove-wallpaper-lead-1502477367how-to-remove-wallpaper-1-1502469671how-to-remove-wallpaper-2-1516222775how-to-remove-wallpaper-1516222361how-to-remove-wallpaper-02-1502473704 (1)100
افزودن دیدگاه جدید

نویسنده

sahar sobhani
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد