مراحل بازسازی ساختمان چیست؟!

1045 روز پیش
1,636 نمایش
مراحل بازسازی ساختمان چیست؟!

مراحل بازسازی ساختمان چیست؟!

اگر شما از منطقه ای که در آن زندگی می کنید راضی هستید، اما خانه شما دیگر پاسخگوی نیازهای شما نیست یا نیاز به یک تغییر بزرگ دارد، به جای خرید خانه جدید، می توانید به بازسازی ساختمان خود فکر کنید. اغلب مردم وقتی خانوادشان بزرگ شده و صاحب فرزند می شوند، می خواهند که اتاق خواب های اضافی برای فرزندانشان داشته باشند به همین دلیل به تعویض خانه خود یا ساخت خانه جدید فکر می کنند.

با توجه به دسترسی محدود به زمین در حاشیه شهر و همچنین بالا رفتن هزینه های خرید خانه، این روزها انگیزه بیشتری برای بازسازی وجود دارد. بازسازی ساختمان معمولا ارزان تر از کوبیدن و نوسازی خانه های قدیمی است. شما و خانواده تان می توانید در همان محله و با تمام امکانات قبل خود باقی بمانید. فرآیند بازسازی ساختمان می تواند برای بسیاری از افراد که پیش از این تجربه بازسازی ساختمان نداشته اند مبهم باشد.

برای بار اول، انجام بازسازی ساختمان می تواند کمی دلهره آور باشد. اما اگر شما یک پیمانکار معتبر برای بازسازی خود داشته باشید و بدانید که انتظار چه چیزی را دارید، می توانید یک تجربه ی ارزشمند بدست آورید. در ادامه مراحلی را به صورت گام به گام در جهت آشنایی بیشتر شما با فرایند بازسازی ساختمان بیان می کنیم.

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان راهی مقرون به صرفه برای داشتن خانه ای ایده آل است.

۱. تحقیقاتی در رابطه با ملک خود انجام دهید

در حالی که برخی افراد به دنبال مزایای نوسازی و ساخت خانه جدید هستند، خانه های زیادی در حال بازسازی می باشند. قبل از صحبت کردن با پیمانکار، مهم است که برخی از ایده آل هایتان درباره خانه خود را مشخص کنید.

نگاهی به اسناد مربوط به ملک خود کنید و به شهرداری منطقه ی خود مراجعه کنید تا ببینید که آیا مقررات یا مسائلی مربوط به ملک شما وجود دارد یا خیر. مقررات ساختمان و الزامات شهرداری می تواند نسبت به زمانی که خانه شما ساخته شده بود، تغییر کرده باشد. همچنین اگر در آینده یا بعد از بازسازی ساختمان قصد فروش خانه را دارید بهتر است که با مشاورین املاک منطقه خود درباره ی قیمت خانه در منطقه صحبت کنید تا بدانید حداکثر هزینه ای که برای بازسازی ساختمان انجام می دهید باید چقدر باشد، در واقع باید سقف هزینه های خود را مشخص کنید.

بازسازی ساختمان

نظارت صحیح بر بازسازی ساختمان امری بسیار مهم است.

۲. انتخاب پیمانکار مناسب

می توان گفت که بازسازی خانه شما یک معامله بزرگ است. بنابراین، مهم است که پیمانکار مناسب برای این کار را انتخاب کنید. در مرحله اول، باید مشخص کنید که آیا می خواهید با یک پیمانکار سنتی کار کنید یا یک شرکت دکوراسیون داخلی کار کنید؟ برای تفکیک این دو از هم باید گفت یک پیمانکار سنتی، کاری را انجام می دهد که در آن تخصص دارد، در حالی که یک شرکت دکوراسیون داخلی، مجموعه ای از تمامی متخصصان می باشد.

هنگامی که شما تصمیم گرفتید و شرکت مناسب برای بازسازی ساختمان را انتخاب کردید، آنها روند کامل بازسازی ساختمان را با جزئیات برای شما توضیح خواهند داد.

با چند شرکت دکوراسیون داخلی ارتباط برقرار کنید و مشاوره بگیرید تا دریابید که دوست دارید  خانه ی شما چگونه تغییر کند و چه مقدار باید هزینه پرداخت کنید. شرکت های دکوراسیون داخلی معمولا گزینه مقرون به صرفه تری هستند و شما را در جریان کل فرایند بازسازی ساختمان قرار می دهند. بعضی از این شرکت ها حتی در امر نوسازی نیز تخصص دارند.

بازسازی ساختمان

انتخاب شخص یا شرکت متخصص برای بازسازی ساختمان مهمترین و اولین قدم است.

۳. سرمایه گذاری و تشریفات اداری

گام بعدی شما اولین سرمایه گذاری شما است. شرکت با ارزیابی کامل ملک، بازرسی ملک را انجام خواهد داد. همه ی این ها برای اطمینان از این است که ملک شما برای بازسازی ساختمان مناسب است. آنها پس از اتمام بررسی ها و پس از پایان طراحی خانه، شروع به کار خواهند کرد. فرآیند طراحی می تواند متفاوت باشد. بهتر است برای بازسازی منزل خود از شرکت های دکوراسیون داخلی کمک بگیرید که در تیم خود معمار و طراح داشته باشند. پیمانکاران سنتی معمولا آنچه را که شما بگویید انجام می دهند و طراح و معماری که به شما مشاوره بدهد، ندارند.

شرکت قراردادی را برای بازسازی خانه معرفی می کند که شامل هزینه های مربوط به بررسی ملک، طرح اولیه، تغییراتی که انجام خواهد شد، انتخاب متریال ها و رنگ و … است. توجه داشته باشید که پس از اینکه قرارداد (بدون در نظر گرفتن هزینه های متغیر) خود را امضاء کردید، تغییرات ساختاری بیشتر از آنچه در قرارداد آماده است، مجاز نخواهد بود.

۴. انتخاب مبلمان داخلی

هنگامی که طرح کلی خانه خود را نهایی کردید، وقت آن رسیده است تا مبلمان داخلی خود را انتخاب و تهیه کنید. این جایی است که خانه جدید شما شروع به شکل گرفتن می کند و برای بسیاری از مردم، می تواند بخش هیجان انگیز کل فرایند باشد. به دنبال یک شرکت دکوراسیون داخلی برای خانه باشید که دارای طراحان داخلی واجد شرایط باشد که با هماهنگی در خانه و حداکثر تاثیر مثبت در بازسازی ساختمان کار می کنند.

بازسازی ساختمان

مبلمان را بر اساس سبک دکوراسیون داخلی انتخاب کنید.

۵. شروع عملیات تخریب

شما می توانید یک شرکت مناسب را پیدا کنید که تمام مراحل انجام کار را برای شما انجام دهد، یا از پیمانکاری کمک بگیرید که برای عملیات تخریب گروهی را برای شما پیشنهاد کند. به این ترتیب، شما می دانید هر شرکت چه نوع خدماتی را فراهم می کند.

هنگامی که تخریب انجام می شود، تیم طراحی یک بررسی دیگر انجام خواهد داد تا بر اساس آن در صورت نیاز آخرین تغییرات را در طرح بازسازی ساختمان اعمال کند.

بازسازی ساختمان

تخریب به معنای شروع عملیات بازسازی ساختمان است.

۶. آغاز عملیات بازسازی

با تمام مدارک مورد تایید و طرح هایی که آماده شده است، شرکت دکوراسیون یا پیمانکار انتخابی شما شروع به ساخت و ساز می کند. بسته به برخی عوامل، جدول زمان بندی ساخت خانه می تواند بین ۹ تا ۱۲ ماه طول بکشد.

بازسازی خانه شما می تواند یک روند هیجان انگیز و مقرون به صرفه باشد. اگر گام هایی را برای عملیات بازسازی در نظر بگیریم، درک فرآیند این تجربه آسان تر و ارزشمند تر خواهد بود. شما می توانید در امر بازسازی و تغییر دکوراسیون داخلی از مشاوره های رایگان مستر دکور بهره ببرید. برای مشاوره رایگان میتوانید با ما و با شماره ۲۲۹۶۸۹۵۵ـ۰۲۱ تماس بگیرید یا شماره خود را در قسمت مشاوره و تماس با ما برای ما گذاشته و ما با شما تماس بگیریم. ما در مستر دکور مفتخریم تا با ارائه بهترین خدمات در امر بازسازی ساختمان در خدمت شما عزیزان باشیم.

بازسازی ساختمان

انتخاب رنگ و سبک مورد استفاده در دکوراسیون خانه شما از مراحل اصلی بازسازی می باشد.

house-knockdown-rebuildhouse-knockdown-rebuild-interiorhouse-knockdown-rebuild-toolsConstruction Worker on Site with Plansfurniture-design-in-trend-122917-cat-image-fmt-jpg-qlt-60-0-wid-168001_paintswatch_This-Paint-Color-Can-Make-Your-House-Sell-for-5000-More_387564823_fizkes-760x506
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد