موزه کلمبا ، موزه معاصر دوران گوتیک

1044 روز پیش
2,553 نمایش
موزه کلمبا ، موزه معاصر دوران گوتیک

موزه کلمبا ، موزه معاصر دوران گوتیک

در شهر کلن، آلمان، یک شهر که تقریبا به طور کامل در جنگ جهانی دوم نابود شد، موزه ای وجود دارد به نام موزه کلمبا که شاهکاری از پیتر زومتور می باشد و مجموعه ای از هنرهای قبرستان کاتولیک را شامل می شود که بیش از یک هزار سال قدمت دارد.

طراحی ظریف زومتور  از ویرانه های کلیسای دونات گوتیک، با احترام به تاریخ محل و حفظ جوهر آن می باشد. موزه کلمبا که بر روی ویرانه های کلیسای گوتیک ساخته شد، برنده ی رقابتی بود که با هدف محافظت از بقایای این  اثر متعلق به دوران گوتیک و برای طراحی معاصر مجموعه هنری اسقف اعظم کلن به راه انداخته شد. زومتور در طراحی برنده خود، ویرانه های موجود را با معماری مدرن و ایده آل برای هنر مذهبی به شکلی ظریف در سبک مینیمالیستی ترکیب کرد.

موزه کلمبا

نمایی از موزه کلمبا

موزه کلمبا

موزه کلمبا

جزئیات موزه کلمیا

زومتور، در موزه کلمبا به طور مداوم با توجه به جزئیات ساخت و ساز خود، آجر خاکستری را برای متحد کردن قطعات تخریب شده سایت استفاده کرده است. قطعات تخریب شده عبارتند از قطعات باقی مانده از کلیسای گوتیک، خرابه های سنگی از دوره های رومی و قرون وسطی، و معماری آلمان گاتفریید بوم (1950 میلادی) بود.

موزه کلمبا

نمای داخلی از کلیسا قدیمی

موزه کلمبا

تلاقی نمای قدیمی کلیسا با نمای جدید

موزه کلمبا

نمای داخلی کلیسا

ادغام آجر خاکستری با بقایای کلیسا صورت جدیدی برای موزه کلمبا به وجود آورده است. نوع چینش آجرهای جداره ها و ایجاد فاصله در بندهای آجر  اجازه می دهد تا با عبور نور از این روزنه ها و پخش نور، فضای خاصی در موزه بوجود بیاید.

با تغییر فصل، زاویه، ابعاد و شکل لکه های نوری تغییر می کند و در سراسر خرابه ها پخش می شود و محیطی با القای حس صلح بوجود می آورد. در واقع چیدمان خاص آجرهای جداره‌ها، بازی نور و سایه بی‌نظیری را در درون موزه به ارمغان آورده است. همچنین توجه به ظرافت جزئیاتی مانند اتصلات و مفصل ها بسیار چشمگیر است. موزه شامل شانزده نمایشگاه مختلف و یک حیاط-باغ مخقی در مرکز ساختمان که مکانی آرام و محکم را ایجاد می کند، می باشد.

موزه کلمبا

ایجاد نور و سایه به کمک چینش آجر ها

موزه کلمبا

نمایی از داخل موزه کلمبا

 

 

4-custom27-custom52-custom57-custom58-customR_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-2R_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-5R_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-6R_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-13R_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-15R_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-18R_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-19R_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-21R_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-25R_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-29R_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-31R_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-33R_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-35R_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-36Untitled-2Untitled-22
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

    در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


    با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد