پنج متریال رایج در طراحی نما ساختمان کدام اند؟
معماری

پنج متریال رایج در طراحی نما ساختمان کدام اند؟

در ساختمان های امروزی به هر سبکی که باشند (مدرن، معاصر و سنتی) به طراحی نما ساختمان بسیار اهمیت داده می شود. طراحی فضای خارجی ساختمان علاوه بر اینکه به زیبایی خارجی ساختمان می افزاید ارزش مادی ساختمان را نیز بالا می برد. نمای ساختمان جدا از این موضوع که چه متریال و مصالحی در آن به کار می رود می تواند عناصری کاربردی و تزئینی داشته باشد.

۱۰ ترفند برای طراحی اتاق نشیمن کوچک
دکوراسیون داخلی

۱۰ ترفند برای طراحی اتاق نشیمن کوچک

اگر اتاق نشیمن شما مساحت کمی دارد، شما نمی توانید مساحت آن را تغییر دهید و بزرگترش کنید اما با طراحی مناسب اتاق نشیمن خود می توانید کاری کنید که بزرگتر دیده شود. اینکار جادو نیست بلکه چند ترفند ساده در یک طراحی هوشمندانه است.

ایده های کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه
بازسازی

ایده های کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه

یکی از نکاتی که باید در نظر داشته باشید این است که بازسازی با هزینه بالا همیشه بازده ای و نتیجه ی عالی به دنبال ندارد. پس در نتیجه سعی کنید به گونه ای بازسازی آشپزخانه خود را انجام دهید که با هر مقدار بودجه، بهترین نتیجه را داشته باشید.

موزه کلمبا ، موزه معاصر دوران گوتیک

در شهر کلن آلمان، یک شهر که تقریبا به طور کامل در جنگ جهانی دوم نابود شد، موزه ای وجود دارد به نام موزه کلمبا که شاهکاری از پیتر زومتور می باشد و مجموعه ای از هنرهای قبرستان کاتولیک را شامل می شود که بیش از یک هزار سال قدمت دارد.
164 روز پیش
1,337 نمایش
موزه کلمبا ، موزه معاصر دوران گوتیک

موزه کلمبا ، موزه معاصر دوران گوتیک

در شهر کلن، آلمان، یک شهر که تقریبا به طور کامل در جنگ جهانی دوم نابود شد، موزه ای وجود دارد به نام موزه کلمبا که شاهکاری از پیتر زومتور می باشد و مجموعه ای از هنرهای قبرستان کاتولیک را شامل می شود که بیش از یک هزار سال قدمت دارد.

طراحی ظریف زومتور  از ویرانه های کلیسای دونات گوتیک، با احترام به تاریخ محل و حفظ جوهر آن می باشد. موزه کلمبا که بر روی ویرانه های کلیسای گوتیک ساخته شد، برنده ی رقابتی بود که با هدف محافظت از بقایای این  اثر متعلق به دوران گوتیک و برای طراحی معاصر مجموعه هنری اسقف اعظم کلن به راه انداخته شد. زومتور در طراحی برنده خود، ویرانه های موجود را با معماری مدرن و ایده آل برای هنر مذهبی به شکلی ظریف در سبک مینیمالیستی ترکیب کرد.

موزه کلمبا

نمایی از موزه کلمبا

موزه کلمبا

موزه کلمبا

جزئیات موزه کلمیا

زومتور، در موزه کلمبا به طور مداوم با توجه به جزئیات ساخت و ساز خود، آجر خاکستری را برای متحد کردن قطعات تخریب شده سایت استفاده کرده است. قطعات تخریب شده عبارتند از قطعات باقی مانده از کلیسای گوتیک، خرابه های سنگی از دوره های رومی و قرون وسطی، و معماری آلمان گاتفریید بوم (1950 میلادی) بود.

موزه کلمبا

نمای داخلی از کلیسا قدیمی

موزه کلمبا

تلاقی نمای قدیمی کلیسا با نمای جدید

موزه کلمبا

نمای داخلی کلیسا

ادغام آجر خاکستری با بقایای کلیسا صورت جدیدی برای موزه کلمبا به وجود آورده است. نوع چینش آجرهای جداره ها و ایجاد فاصله در بندهای آجر  اجازه می دهد تا با عبور نور از این روزنه ها و پخش نور، فضای خاصی در موزه بوجود بیاید.

با تغییر فصل، زاویه، ابعاد و شکل لکه های نوری تغییر می کند و در سراسر خرابه ها پخش می شود و محیطی با القای حس صلح بوجود می آورد. در واقع چیدمان خاص آجرهای جداره‌ها، بازی نور و سایه بی‌نظیری را در درون موزه به ارمغان آورده است. همچنین توجه به ظرافت جزئیاتی مانند اتصلات و مفصل ها بسیار چشمگیر است. موزه شامل شانزده نمایشگاه مختلف و یک حیاط-باغ مخقی در مرکز ساختمان که مکانی آرام و محکم را ایجاد می کند، می باشد.

موزه کلمبا

ایجاد نور و سایه به کمک چینش آجر ها

موزه کلمبا

نمایی از داخل موزه کلمبا

 

 

4-custom27-custom52-custom57-custom58-customR_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-2R_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-5R_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-6R_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-13R_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-15R_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-18R_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-19R_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-21R_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-25R_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-29R_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-31R_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-33R_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-35R_Hjortshoj_-_Kolumba_WEB-36Untitled-2Untitled-22
افزودن دیدگاه جدید

نویسنده

sahar sobhani
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد