هر آنچه که باید برای بازسازی خانه های قدیمی بدانید ! (قسمت 2)

1204 روز پیش
3,285 نمایش
هر آنچه که باید برای بازسازی خانه های قدیمی بدانید ! (قسمت 2)

هر آنچه که باید برای بازسازی خانه های قدیمی بدانید ! ( قسمت 2 ) برای باز سازی خانه های قدیمی متخصصان این کار راه حل و نکاتی را ارائه کرده اند که ما آن ها را گرد هم آوردیم تا به شما برای باز سازی دقیق تر و مراقبت بهتر کمک کند.

 

 •   سقف  

 

 

 1. سقف یکی از قسمت های مهم در ساختمان ها است. سقف باید در برابر شرایط مختلف آب و هوا مقاوم باشد پس مهم است که از چه متریالی برای بازسازی استفاده شود.مثلا اگر سقف سفالی است مهم است که برای بازسازی از چه نوع سفال یا متریالی استفاده می شود.
 2. مقدار طول عمر مواد و متریال را درک کنید و سقف خانه خود را بشناسید تا به موقع آن را بازسازی کنید تا آسیب نبیند. برای مثال اگر سقف شما 100 سال عمر دارد و 95 سال گذشته است وقت آن است که آن را تعمیر کنید. این تصور که فکر کنید ارزش پول خرج کردن ندارد اشتباه است! آسیب های جدی تر و پر هزینه تری می تواند وارد کند. اما اگر سقف شما 200 سال عمر دارد و 75 سال از عمر آن گذشته است پس این سقف یک سقف جوان است و نیازی به تعمیر ندارد.
 3. سقف خود را چک کنید! همانطور که گفتیم سقف یکی از قسمت خای مهم در خانه است و اگر از سالم بودن آن اطمینان حاصل نکنیم خسارت سنگینی وارد می کند. پس برای جلوگیری از این خسارت ها باید حتما سقف خانه را مورد بازدید و بررسی قرار بدیم و قسمت های کوچک آسیب دیده را تعمیر کنیم. سالی یک بار اطراف خونه قدم بزنید و روی بام ها رفته و سقف را ببینید و مورد بررسی قرار دهید.
 4. مواد ها و متریالهای گوناگون و مختلفی وجود دارند بهتره که شما یه چرخ توی بازار و مغازه ها بزنید و آن ها را بشناسید، درباره ی آن ها بپرسید و بخوانید ببینید و یاد بگیرید. بهترین چیز در برابر پیمانکار های ناعادلانه و سود جو دانش است.

 

 •   پنجره ها  

 

 

 1. چوب های پنجره های قدیمی را نگهدارید.امروزه پنجره های زیر 10 سال زیادی با پنجره های پلاستیکی جایگزین می شوند، آن هارا نمی توان تعمیر کرد و باز استفاده کرد! بهتره که چوب های اصلی پنجره ها را نگه داریم.
 2. هر پنجره ای متفاوت است. به نیاز های فردی توجه کنید. شما ممکن است به راحتی پنجره های خانه را بازسازی کنید و پنل های هوا را به صورت فصلی اضافه کنید و پنجره های پوسیده را جایگزین کنید. پس بهتره به نیاز های فردی و آن چه که لازم دارید توجه کنید.
 3. از پنجره های قدیمی خود لذت ببرید! پروفیل های قدیمی ، شیشه های موج دار و … اعتبار و اصالت دارند آن ها به خانه هویت می دهند. این اعتبار و اصالت دیگر تکرار نمی شود و به دست آوردن آن ساده نیست.

 

 • یراق آلات و قسمت های فلزی   

 

 

 1. آن ها را به آرامی و با دقت تمیز کنید.
 2. برای تمیز کردن آن ها از پاک کننده های طبیعی استفاده کنید.
 3. اگر روی آن ها رنگ است رنگ ها را با دقت تمیز کنید.هنگام برداشتن رنگ ها آرام باشید و این کار را به آرامی انجام دهید، چون قطعا نمی خواهید پتینه 40 ساله را خراب کنید.
 4. بهترین راه حل برای تمیز کردن آن ها TSP یا  (trisodium phosphate) و آب است. پاک کننده های سمی و شیمیایی می توانند اشیا قدیمی و رنگ و بافت آن ها را نابود کنند.
 5. صبور باشید! طول می کشد تا چند لایه رنگ را از بین ببریم، پس صبور باشید و زمان بدهید.هنگامی که رنگ ها و مواد اضافی را از بین بردید حتما آن ها را بشویید و با یک آستر خوب کار را به پایان برسانید.  

ss
افزودن دیدگاه جدید
وب سایت تخصصی دکوراسیون و بازسازی
+
مشاوره و تماس باما

همین حالا با ما تماس بگیرید. 

021-22897860

  در صورتی که تمایل دارید دکوراسیون جدید برای محیط مسکونی یا شغلی خود ایجاد نمایید و یا قصد بازسازی قسمتی از ساختمان خود را دارید ؛پیشنهاد میکنیم قبل از هر کاری ظرف چند ثانیه فرم زیر را پرنمایید .


  با پر کردن اطلاعات زیر ، کارشناسان مستر دکور در زمینه دکوراسیون و معماری با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره خواهند داد